iPhone X vyluxuje Vánoce, bojí se obchodníci

Chystaný supertelefon iPhone X se termínem uvedení na trh trefí (jistě jen náhodou) přesně do největší nákupní horečky před Vánocemi. To může přinést docela nečekané vedlejší efekty, které pro konkurenci a obchodníky, kteří neprodávají iPhone, nebudou vůbec pozitivní.

Jako obvykle se totiž očekává obrovský zájem o iPhone X. A přestože se objevují informace, že telefon nebude dostupný v dostatečném množství, pravděpodobně jde (opět) o marketingovou kampaň, jak ještě více zvýšit zájem o produkt. Apple by svůj vlajkový model jistě neuváděl na trh, pokud by ho nemohl náležitě prodávat. Zákazníci se přitom na iPhone X zjevně těší a ti, kdo si už koupili iPhone 8, se ho překvapivě brzy zbavují.

Na džíny už nezbude

Zatím to také vypadá, že se překážkou k nákupu nestane ani vysoká cena iPhonu X. Právě ta v sekundárním efektu způsobí potíže obchodníkům. Vycházíme totiž z předpokladu, že prostředky na výdaje o Vánocích jsou nějakým způsobem omezené, a pokud je vydáte na jednom místě, nezbudou vám na druhém. Kdo si tedy koupí drahý smartphone, bude se muset pravděpodobně uskromnit jinde – nekoupí si třeba další džíny. Pochopitelně to neplatí pro každého jednotlivce, ale v průměru se tento fenomén projeví.

Podle analytičky Katy Hubertus dokáže iPhone X jen ve Spojených státech amerických absorbovat kupní sílu ve výši 30 miliard dolarů. V Evropě situace nebude o moc odlišná.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na