Zákazníci masivně prodávají iPhone 8. Rozmysleli si to a chtějí Xko

Vypadá to, že iPhone 8 a iPhone 8 Plus zestárly sotva vstoupily na trh. Vzhledem k tomu, že Apple souběžně s nimi představil vlajkový model iPhone X, který na trh uvedl akorát o něco později, nese “osmička” stigma staršího modelu.

Potvrzuje to společnost Decluttr, která se specializuje na odkup, prodej a recyklaci použité elektroniky. Ta uvedla, že od zákazníků získala více takřka nových iPhonů 8 než u jakéhokoliv jiného modelu tohoto telefonu.

Společnost předpokládala, že zákazníci budou spíše přicházet s iPhonem 7, aby získali prostředky na nákup nového iPhone X. Teď to ale vypadá, že lidé nejsou dostatečně spokojeni s iPhone 8.

Rekord ve výkupech iPhone 8

“Ještě nikdy jsme neodkoupili tolik iPhonů v průběhu jednoho měsíce po uvedení na trh,” řekl James Bell, marketingový manažer Decluttr. Celých sedm procent všech vykoupených iPhonů připadá právě na aktuální osmičku. Loni to v případě iPhone 7 bylo pouhé procento.

iPhone 8 by tak mohl potkat podobný osud jako iPhone 5c. Ten se kvůli souběžnému uvedení iPhone 5s neprodával tak dobře, jak se čekalo. Jenže na rozdíl od něj představuje iPhone 8 high-endový model. Jenže iPhone X je asi ještě větším lákadlem…

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na