Nintendo Switch má úspěch jen proto, že Wii U propadlo

Po neúspěchu konzole Wii U byli mnozí skeptičtí ohledně toho, zda se z něj Nintendo dokáže vzpamatovat a přivést na trh konzoli, která by hráče v konkurenci Playstation 4 a Xbox One opravdu zaujala.

Jak se ale ukázalo, Nintendo Switch zabodovalo na plné čáře. Japonská společnost počítá s prodejem 14 milionů kusů konzole do konce fiskálního roku, který uzavírá březen 2018. Podle šéfa Nintendo America, Reggieho Fils-Aimé, je nynější úspěch do značné míry postaven na neúspěchu předchozí konzole Wii U. Dá se říct, že se firma poučila z chyb, které udělala a už je znovu neopakovala. Zároveň bylo jasné, čím chce konzole být. Tedy zábavním přístrojem, který je možné využívat doma i na cestách. To je oproti Wii U, u které nebylo jasné, proč si jí lidé mají kupovat, velký rozdíl.

Kromě toho Nintendo pro Switch zajišťuje kontinuální přísun zajímavých her, které na Wii U chyběly. Nintendo se k vydávání her na svou konzoli snaží přimět jak giganty jako Electronic Arts, tak menší nezávislé vývojáře. Obsah je nesmírně důležitý a konzole ho potřebuje spoustu, aby si udržela zájem hráčů. Zatím se zdá, že to vychází.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na