Dělali dobré hry, teď prodali firmu a jsou z nich miliardáři. Příběh Respawn Entertainment

Společnost Electronic Arts oficiálně převzala vývojářské studio Respawn Entertainment, vyplývá z vydané tiskové zprávy. Přitom toto studio vždy k EA v podstatě patřilo, dělalo hry totiž jen pro ni, byť bylo právně nezávislé. Odteď však už Respawn patří k velkému “inhouse poolu” EA.

Práce na projektech toto převzetí nijak neovlivní. Respawn Entertainment momentálně připravují dosud neoznámený titul pro virtuální realitu a nedávno dostali svěřeno také dokončení problematické hry z univerza Star Wars. Kromě toho EA teď ku příležitosti převzetí oznámila další hru ze série Titanfall, která studio proslavila. Zda půjde přímo o Titanfall 3 nebo nějaký spin-off, zatím není jasné.

Slavná jména

Celá legrace vyjde EA na neuvěřitelných 455 milionů dolarů, tedy přibližně 10 miliard korun. Tato částka je rozdělena do tří částí. Na začátek společnost do tvůrců Titanfall investuje 151 milionů dolarů. Dále bude 164 milionů dolarů během příštích čtyř let rozděleno v rámci vyrovnání, tedy akcionářům studia. Pokud navíc tvůrci do roku 2022 splní určité milníky, mohou se těšit na dalších 140 milionů dolarů.

Dodejme, že Respawn Entertainment založili Vince Zampella a Jason West, což jsou lidé, kteří už dříve postavili na nohy slavné studio Infinity Ward, které stojí za sérií Call of Duty. Pak se ale nepohodli s vydavatelem Activision a vstoupili do mnohaletých sporů zatímco si založili nové studio a šli pod křídla EA. Aby toho nebylo málo, v průběhu času se rozhádali mezi sebou a ve firmě tak do dnešních dní zůstal pouze Vince Zampella, který dnes bude hlavním příjemcem odměny za mnohaleté úspěchy.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na