Proč neuspěl film Warcraft? Byla to politická záležitost, říká režisér

Oproti předpokladům se film na motivy herní série Warcraft nestal kdovíjakým úspěchem. Karty byly rozdány skvěle: známý svět, spousta oddaných fanoušků a fantasy prostředí, které se stále těší velké oblibě.

Přesto to ale příliš nefungovalo. Podle režiséra Duncana Jonese to bylo do značné míry dáno firemní politikou filmového studia Legendary Pictures. Právě ta podle Jonese hodně přispěla k tomu, že se film nepovedl. Studio se v průběhu filmování Warcraftu potýkalo s mnoha problémy a změnou vlastníků. Nejprve přešlo od Warner Bros. k Universalu, aby ho následně koupila čínská společnost Wanda. Každý z majitelů chtěl pochopitelně něco trochu jiného.

K tomu se navíc připojila společnost Blizzard, která stojí za herní sérií. Ta si značku Warcraft střeží jako oko v hlavě a často přicházela s podněty ke změnám ve filmu. K těm také podle režiséra neustále docházelo a některé mu dokonce lámaly srdce. Duncan Jones dokonce prohlásil, že filmový Warcraft se stal mnohem více politickou záležitostí než filmem, na kterém by se dalo pracovat srdcem.

Vypadá to tedy, že na úspěch všichni tak moc tlačili, až se nakonec žádný nedostavil, protože byl celý projekt až příliš vykalkulovaný.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

13
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Raze
Host
Raze

Ahoj, chci se zeptat, nevíte někdo jak se jmenovala ta stránka o Warcraft sérii? Myslím, že měla v názvu bonusweb, nebo tak nějak.

Petr
Host
Petr

Neuspěl? Rozpočet: $ 160 milionů, tržby: $ 430 milionů. To mi nepřijde jako neúspěch.

František
Host
František

Tržby nejsou jediné měřítko úspěchu filmu. To, že jdete na film a zaplatíte si lístek a podílíte se tak na černých číslech společnosti, neznamená ještě, že z kina odcházíte filmově spokojen. O tom je hlavně ten článek.

Qweek
Host
Qweek

Za mě byl ten film povedený. Pěkné zpracování a příběh který neurazil

Umar
Host
Umar

Já osobně sázel na nudný příběh, prakticky neexistující scénář a příšerné “herecké” výkony, ale jo, politika. Určitě politika.

kuba
Host
kuba

me se to docela libilo. nevim o co jim jde 🙂

Raze
Host
Raze

Kdyby do natáčení pořád někde nekafral, mohl film být o dost lepší.

Dahakere
Host
Dahakere

Jak už tu někdo psal. Tolik zbytečných změn, které ve výsledku nic nezměnily. Jen prostě nedávaly smysl a vyzněly strašně stupidně. Jasný chápu, že Medivh ve filmu je nadopovanej Felem a nemá v sobě část Sargerase, protože vysvětlit, kdo je to Sargeras pro lidi co to neví, by zabralo další půl hodiny. Pak ale změny jako Guldan co jde na pěstní souboj = naprostá degradace té postavy, Garona místo “vztahu” s Medivhem je udělaná do Khadgara = vůbec to nedávalo smysl, Garona zabije llana aby z ní mohl být dvojtej agent a ne protože jí vymyli mozek a je ovládaná…prostě… Číst vice »

Raze
Host
Raze

Ten film mohl být o dost lepší, kdyby pořád do něj někdo nekafral

Zannie
Host
Zannie

Mě jakožto fanouška Warcraftu vysloveně s*alo, že se nedrželi lore, i když by to na příběhu vůbec nic nezměnilo. Co by změnila na příběhu skutečnost, že Khadgar vlastně v originále zestárl, protože Medivh z něj vysál magicky mládí? nebo Co by změnil fakt, kdyby smrt Durotana a Draky byla ukázána tak, jak je v knihách?? Nebo to, že Doomhammer a Durotan nebyly z jednoho klanu, ale každej z jiného? Atd atd tad… Dost zásadní věci prostě domrvili…

Michal
Host
Michal

Jako bývalý fanda universa Warcraft můžu jen říct….kdyby se vykvajzli na živé herce tak maj o 20% větší ůspěch. Film se mi líbil i nelíbil od Warcraftu jsem čekal víc 🙁

Petr
Host
Petr

Mě se film líbil. Režiséra obdivuju, že měl nervy na to, pracovat v takových podmínkách. Těším se na druhý a třetí díl.

Josef
Host
Josef

Jestli nějaké budou po takovém výkonu