Proč se lidé s Karlem Gottem loučí klávesou F? Může za to Call of Duty

Internet je dnes plný zpráv souvisejících s úmrtím a životem Karla Gotta. Dá se očekávat, že tomu v dalších dnech nebude jinak. A tak je možná dobré si osvětlit, proč se mnozí jeho fanoušci s Mistrem loučí v diskuzích klávesou F. Ta totiž v poslední době stále častěji nahrazuje již notoricky známou zkratku RIP (rest in piece, tedy odpočívej v pokoji). Pokud jste se pozastavovali nad tím, proč jsou diskuze plné písmena F, vězte, že to celé souvisí s počítačovou hrou ze slavné série Call of Duty.

V jednom z jejích dílů s podtitulem Advanced Warfare se objevila scéna, ve které je hráč svědkem pohřbu parťáka, a tato scéna je částečně interaktivní v tom, že může přistoupit k rakvi a stisknutím klávesy F se s nebožtíkem rozloučit. Ačkoliv se nedá říct, že by Call of Duty: Advanced Warfare bylo nejpovedenějším dílem série, tato scéna se přeci jen náležitě proslavila. A v dnešním zrychleném světě se už před časem písmeno F etablovalo právě pro moment rozloučení se s někým.

To celé jen dokazuje, jak moc dnes videohry ovlivňují celospolečenské dění a že v řadě ohledů se v tomto smyslu vyrovnávají filmům a seriálům, nebo je dokonce překonávají.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na