Prý se chystá Baldur’s Gate 3. Pracovat na něm mají autoři Divinity: Original Sin

Vývojářské studio Larian, které má na svědomí jedno z nejlepších RPG posledních let v podobě Divinity: Original Sin 2, aktuálně pracuje na tajuplné hře s kódovým označením “Project Gustav”. Žádné bližší informace bohužel nejsou známy, ale spekulace už se rozproudily na plno.

Několik zdrojů uvádí, že Larian koupil práva na značku Baldur’s Gate ve spolupráci se společností Wizard of the Coast pracuje na Baldur’s Gate 3. Rozhodně nejde o kdovíjak divokou spekulaci, protože fanoušci by si pokračování oblíbené RPG série rozhodně přáli a kdo jiný je v dnešní době povolanější, aby se ho chopil, než právě Larian Studios? Podle některých zpráv se tvůrci do známé značky chtěli pustit už před Divinity: Original Sin 2, ovšem lidé ve Wizard of the Coast si nebyli jistí, že takový úkol zvládnou. Dnes už takové pochybnosti nemá prakticky nikdo.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
David
Host
David

Otázka je, na co navázat? Příběh se víceméně uzavřel, takže BG3 bude jen nový příběh ve stejném světě (něco jako podobné odklonění IcewindDale/NevenwinterNights), ale nebude to nejspíše přímá návaznost na děj z BG1-2 … tedy je otázka, zda pokračovat v nyní uzavřené sérii, jméně BG, a přidat tam trojku, jen prostě pro to jméno? Co to bude mít společného? Nebo vzít svět, vše okolo co k FR (Zapomenuté říše, oblast Mečového pobřeží) patří, ale hlavního hrdinu nechat v odpočinku, ale pak pak nepůjde o sérii a jméno BG3 není potřeba ne, jen bude stejný svět, ne série?