Recenze Cities VR Enhanced Edition – město budoucnosti ve virtuální realitě na PSVR2

Foto: Fast Travel Games

Nedávno jsme ve virtuální realitě stavěli středověkou vesnici, prozkoumávali nezmapované ostrovy a bojovali. Nyní se přesuneme do současnosti a pokusíme se ve virtuálním prostředí vybudovat celé funkční město a udržet si finanční stabilitu. Tentokrát jsme se podívali na zoubek hře Cites VR.

Některé hry se pro virtuální realitu prostě nehodí. Člověk by si myslel, že do této kategorie bude patřit i City Builder, a to díky množství složitých menu a komplexní stavební mechanice. Překvapivě se to však společnosti Fast Travel Games podařilo, a to se skvělým efektem. Jistě, povedlo se jim to už na Meta Quest 2, takže portovat ji nebyl tak velký skok, ale verze pro PSVR2 s sebou přináší hrstku šikovných funkcí, které ji na nové platformě od Sony činí atraktivní.

Nejlepší možná verze

Oproti Meta Questu 2 nabízí PSVR2 silnější hardware, přeci jen se jedná o nejnovější zařízení, a i Meta má svojí již výkonnější verzi, která ale cenovkou střílí do nebes. Nicméně díky výkonu PSVR2 vývojáři poskytli Cities VR daleko lepší vzhled.

Foto: Fast Travel Games

Budovy a prostředí je daleko detailnější a lépe se všechno prohlíží. Po vybudování města je už příjemné si prohlížet, jak vaši obyvatelé venčí své psy, chodí do práce, jezdí na nákupy, nebo těžká technika převáží materiál z továrny do továrny. Ano stále klasická verze vypadá lépe a dá se pozorovat více detailů a zde už to není nic odpudivého jako u první verze a díky zajímavým možnostem si VR verzi pro PSVR 2 dokonce zahraji raději.

Další výrazné vylepšení je velikost herní mapy. V případě Meta VR verzi byl svět, respektive stavební plocha výrazně omezena a nyní je snad desetkrát větší. To dává hráčům daleko více možností v plánování svého velkoměsta.

Foto: Fast Travel Games

Důležitá změna nastala i v ovládání které je velmi intuitivní a během pár desítek minut hra dokáže naučit vše podstatné, a i když se k ní vrátíte po delší době, tak se hned rozpomenete, čím se co dělá. A oproti předchozí verzi je prolézání různých menu a nastavení daleko rychlejší.

Velkoměstský život

Hodně jsem se bál, jak bude obtížné vše, co hra nabízí za stavby někde najít přesně umístit a celkově pracovat s interfacem hry. Osobně říkám, že tohle je směr, jak by se měli hrát strategické hry na konzolích, jedině ve virtuální realitě.

Ovladače Sense přinesli do hry i parádní a jednoduché ovládání a vždy na dva až tři kliky jsem byl v nastavení či v nabídce, kterou jsem potřeboval. Umisťování čtvrtí, budov, silnic a různé infrastruktury bylo překvapivě pohodlné a přesné.

Foto: Fast Travel Games

Třeba u čtvrtí je několik možností, jak vybírat oblasti po jednotlivých malých kostičkách až po velké fázové oblasti. Do toho funguje pro ovladače Sense i drobná haptická odezva, která je příjemným doplňkem.

Verdikt

Cities VR: Enhanced Edition přináší v podstatě to, co byste očekávali. Jde o kompetentní stavební simulátor, který si na novou platformu od Sony několik zásadních vylepšení. Nevyrazí vám dech jako některé jiné launchové tituly pro PSVR2, ale je to skvělý vstup pro hráče, kteří by chtěli hrát strategie, ale nemají k dispozici PC.

Solidní vylepšení oproti verzi Meta Quest 2, Cities: VR – Enhanced Edition přináší vylepšený vizuál, přepracované uživatelské rozhraní a ovládání a mnohem větší stavební plochu. Virtuální stavění města může znít jako pozorování schnoucí barvy na papíře, může to být přesně ta relaxační činnost, kterou potřebujete po dlouhém dni v reálném světě.

Cities: VR - Enhanced Edition

8.5

Hodnocení

8.5/10

Klady

  • Vylepšené grafické zpracování
  • Parádní ovládání
  • Haptická odezva u Sense
  • Zábavná a uklidňující správa města

Zápory

  • Stále má několik ústupků oproti velkému bratříčkovi na PC
  • Škoda, že ve hře nelze stavět více památných budov
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na