Recenze Creed Rise To Glory: Championship Edition – boxerskou hvězdou na PSVR2

Foto:Survios

Než jsme stihli odbavit a vyzkoušet všechny hry, které vyšli současně s příchodem virtuální reality PSVR2, tak nám začínají vycházet další. Jedním z těchto titulů je Creed Rise To Glory: Championship Edition. Opět se sice nejedná o úplně nový titul, ale vylepšenou verzi hry, která vyšla již na první generaci VR setu od Sony.

U nového PSVR2 jsem se zatím nejvíce zapotil u recenzovaného Pistol Whip’s a ještě u jednoho titulu zaměřeného čistě na cvičení. Ale pokud se chcete zapotit a rozbolavět svaly na rukou, že je ucítíte ještě týden, tak je Creed Rise To Glory ideálním titulem.

Foto:Survios

Cesta ke slávě

Jak samotný název a obal hry napovídá, tak ústřední postavou je zde mladičký Creed, jehož cestu jsme mohli sledovat ve filmové trilogii. Sice neměl takový úspěch jako slavný Rocky, ale i tak se nejednalo vůbec o špatné filmy z boxerského prostředí, které navazovali na Rockyho.

V původní hře byla kampaň sledující události prvních dvou filmů, touto vylepšenou verzí se dostává i na další příběh mapující právě třetí díl. Tudíž samotný příběhový režim trošičku nabobtnal, ale i tak lze vše zahrát za nějaké tři hodiny čistého hraní.

Foto:Survios

Ale když to vezmeme, jako menší cvičící program a úvod do hry, tak to špatné rozhodně není. Stále se střídají nejrůznější zápasy a potyčky s tréninkem složeným z několika miniher, jako je běh na pásů, trénování na figuríně, nebo na různých druzích boxovacího pytle.

Ono, pokud nejste aktivní sportovec, tak to ani na jeden zátah nedohrajete, jelikož takhle hra, pokud vše budete dělat poctivě, tak dá opravdu hodně fyzicky zabrat. A na rozdíl od verze pro první generaci VR setu již není tak úplně snadné si to ulehčovat, a hlavně byste tak přišli o skvělou zábavu a využití všech těch nových funkcí.

Foto:Survios

Hlavní jsou souboje

Hvězdou hry je zde však box, který je dostatečně realistický na to, aby byl zábavným ztvárněním tohoto sportu, ale zároveň dává hráčům určitou volnost, aby zvýšil zábavnost. PSVR2 je pro tento typ her jako dělaný, tedy hlavně ovladače Sense, které jsou dokonalé v každém měřítku.

Už jsme zjistili, že skvěle fungují a imitují zbraně a nyní se z nich stali dokonalé boxerské rukavice. Hráči se mohou díky nim do hry nechat vtáhnout, a ne jak u předchozí verze držet v rukách ty klacky Move, ty byly výborné na různé sporty s nějakým náčiním, ale střelba či box s nimi nebylo to pravé.

Foto:Survios

Vývojáři skvěle zvládli i odezvu v ovladačích, jen je škoda, že jí nezakomponovali i do samotného headsetu. Ten umí dávat vibrace i do hlavy, což by se v boxu při obdržení rány úplně nabízelo. To mi vadí více než nějaký krátký příběh nebo absence dalších režimů či výraznějších módů.

Stejně jako ve skutečném sportu, i v této hře jde především o to studovat soupeře a hledat volné prostory. Ve hře je několik soupeřů a každý má svůj styl a je potřeba vypozorovat, kdy je dobré zaútočit, kdy zase vykrývat útoky a čekat na odhalení slabého místa.

V online hře je to důležité ještě více a je velmi zajímavé pozorovat taktiky a styly boxu jednotlivých hráčů, které se také velmi často liší. Někteří hráči jsou prkenní a snaží se útoky jen vykrývat jiní zase neustále v pohybu uhýbají a rozdávají rychlé útoky. Jen ta výdrž jak samotného hráče, tak i našeho boxera je občas limitující.

Verdikt

Creed Rise To Glory: Championship Edition je v jádru velmi zábavnou a fyzicky náročnou hrou a pokud hledáte vyřádění pro své boxerské choutky, tak je hra dělaná pro vás. Ke hře lze přistoupit i jako ke kvalitnímu kardio cvičení s lehkým posilováním. Na to, aby byl tahákem příběh je moc krátký a ve hře chybí nějaký režim kariéry, nebo online turnajů, což je rozhodně škoda, jelikož boxerský základ hry je velmi dobrý.

Creed Rise To Glory: Championship Edition

8

Hodnocení

8.0/10

Klady

  • Parádní hra na cvičení
  • Dobré využití ovladačů Sense
  • Slušný pocit vítězství

Zápory

  • Krátký příběh a málo herní režimů
  • Vylepšení grafického zpracování má stále mezery
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na