Recenze Everybody 1-2-Switch! – minihry až pro 100 hráčů

Foto: Nintendo

V dnešní menší recenzi se podíváme na pokračování party hry 1-2-Switch s originálním názvem Everybody 1-2-Switch. Hlavním lákadlem této hry má být možnost využít mobilní telefon místo ovladačů a připojit do hry až stovku hráčů najednou. Nicméně kvalita trošku pokulhává a místo lepší varianty původní hry tu máme jen levnější a nudnější pokračování.

Při příchodu hybridní konzole Nintendo Switch byl jedním z hlavním startovacích titulů právě 1-2-Switch, který demonstroval výhody nové konzole. Nicméně kvalita miniher hru posunula pouze nad nadprůměrná hodnocení. Hru táhla spíše samotná konzole a její přednosti než samotná hra.

Foto: Nintendo

O pokračování se začala spekulovat krátce po vydání, což je více jak šest let, ale oznámení jsme se dočkali nedávno a rychle přišlo i samotné vydání hry. Už před oznámením se spekulovalo a jistých problémech ve vývoji a pak stanovená nižší cenovka nebyla moc dobrou předzvěstí, ale přes to jsme doufali, že si Nintendo ohlídá kvalitu svojí hry.

Na papíře vše působí dobře

Prvotní informace o hře nepůsobí tak špatně. Opět na hráče čeká kompilace desítek miniher, které si mohou hráči užít u jedné konzole. Party hry Nintedno umí, když zavzpomínáme třeba na obě party hry s Mariem, které byly skvělé.

Pak tu máme možnost hrát hru až v osmi hráčích u jedné konzole, kdy každý má svůj Joy-con, takže se může zapojit celá skupina kamarádů či velká rodina. Tím to ještě nekončí, jelikož stačí si do mobilního telefonu stáhnout aplikaci a připojit se k hraní, a to až do počtu sta lidí.

Foto: Nintendo

To už může být zábava pro celou firmu na nějakém teambuildingu, nebo konferenci. Ideální pro nějakou obrovskou výstavu, kde by si hráči mohli zahrát v tak ohromném počtu, ale do obýváku tolik lidí nenacpeme, takže otázkou zůstává, zda tuto možnost vůbec někdo vyzkouší.

V případě hry většího počtu hráčů se lidé rozdělí do jednotlivých týmu, ale hru lze hrát i ve dvou hráčích, kteří se utkají proti sobě. Pak je potřeba si ještě zvolit, jak dlouhou sérii miniher chceme hrát, tedy jestli nastavíme 20, 40, nebo 60 minut.

Minihry jako kámen úrazu

Do této fáze vše působí a vypadá velmi pěkně, než dojde na samotné minihry a hraní. První problém je dlouhé čekání mez jednotlivými hry. Ať už se jedná o výběr další minihry, které probíhá přes kolo, jako u twistu a odehraná minihra se nahradí jinou, ale klidně opětovně to samou, nebo pak i dlouhé vysvětlování, jak se hra hraje i po opakovaném hraní.

Foto: Nintendo

Celkově všechno dlouho trvá a někdy se i stane, že herní doba hry je kratší než doba čekání, což je strašně frustrující a otravné i ve větší skupině hráčů. Pak je tu samotná kvalita miniher. Ta není příliš valná a hry jsou extrémně primitivní, jednoduché a krátké.

Ve dvou hráčích bych hru snad ani nezkoušel a raději bych sáhl po plejádě jiných her. Pro větší skupinu to už díky samotné zábavné interakci s přáteli může ozdobit večer a trochu pobavit, hlavně lidi, kteří s hrami příliš do styku nepřijdou.

Zmíním je pár miniher, jako je házení shurikenů a odrazování katanou. Jeden hráč se snaží několika pokusy zasáhnout proti hráče a druhý se snaží mečem odrazit. Zde je důležité načasování, a to hlavně číst pohyby hráče a zvuky. Dále tu je vystrkování zadky, chození kolem židlí a při zastavení hudby se posadit (známá hra).

Dále tu máme třeba nafukování balónů, kdy se snažíme mít, co největší balón s nějakým motivem, ale nepřefouknout, aby nepraskl. Pro více hráčů je tu štafetový běh, nebo schovávání joy-conu a hledání dle vibrací. Dále skákání přes švihadlo, přivolávání ufa pomocí tance, správné načasování při vaření, nebo také vědomostí kvíz či bingo.

Verdikt

Everybody 1-2-Switch! může zabavit nehráče, kteří nemají moc zkušeností z žádnými hrami. Pravidelné hráče všechny minihry po pár zahrání rychle omrzí. Je sice fajn skoro neomezený počet hráčů, využívání mobilního telefonu, ale jednoduchost her a dlouhé prostoje mezi hraním hru podráží hodně nízko. A pokud sháníte party hru pro méně hráčů, tak je lepší šáhnout po předchozím díle, nebo se podívat po nějaké s Mário party her.

Everybody 1-2-Switch!

5

Hodnocení

5.0/10

Klady

  • Možnost hrát přes mobilní telefon
  • Hraní pro 2 až 100 hráčů
  • Větší partu lidí, kteří nejsou aktivními hráči to zabaví

Zápory

  • Dlouhé čekání mezi hraním
  • Opakující se minihry
  • Až moc snadná obtížnost
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na