Recenze Paw Patrol World – děti mají také co hrát

Foto: Gamebro.cz

Oblíbený dětský seriál se opět podíval do kin a při této příležitosti vychází také hra. Akorát oproti Paw Patrol Adventure City Calls se nový herní díl neopírá o film, ale nabízí vlastní dějovou linku. Tlapková patrola od americké televizní stanice Nickelodeon je již několik let jeden z nejpopulárnějších dětských seriálů. Kromě několika filmů a seriálů můžeme oblíbené psí záchranáře potkávat ve všech hračkářství, jelikož se tento seriál dočkal i velkého množství hraček.

Není tedy divu, že se Paw Patrol, jak se nazývá v originále dočkalo i několik herních adaptací. I když žádná hra nebyla žádným velikým blockbustrem, ale v očích dětských hráčů se jednalo většinou o povedené tituly.

Foto: Gamebro.cz

K recenzi budu i tak přistupovat a na pomoc s recenzí jsem si k sobě snad poprvé přizval svoje dvě děti, kdy jedné je sedm a druhému čtyři roky. Nedávno začali hrát předchozí hry s tématikou Tlapkové patroli a musím říct, že některé z nich mají opravdu v oblibě, a i po dohrání se k nim občas chtějí vrátit.

Otevřený svět Adventure Bay

Za hrou stojí studio 3DClouds a vydavatelem je Outright Games, jenž se specializuje na vývoj a vydávání her pro dětské publikum. Stejný vydavatel se postaral o dětské herní adaptace světů jako je Prasátko Pepa, Star Trek, Jak vycvičit draka, DC Justice League a právě předchozí hry z Paw Patrol.

Foto: Gamebro.cz

Zatímco ostatní hry byly převážně plošinovky až na Paw Patrol Mighty Pups Save Adventure Bay, které bylo už mělo 3D prostředí, ale dosti uzavřené a koridorové. Zatímco Paw Patrol World slibovalo otevřený svět plný volnosti a tomu tak je. Sice se nejedná o jeden veliký otevřený svět, ale čtyři lokace.

Jako první vše začne samozřejmě v Adventure Bay, kdy hra hráče seznámí s jednoduchým ovládáním, jak si přivolat vozidlo, jak se pohybovat, skákat a měnit psí zachránce. Pak vyřešíme první případ nehody na mostě, který vede z velína Tlapkové patroli do města a zachránit náklad na slavnost. Pak se pro hráče otevře první lokace, kde na hráče čeká plno pamlsků, obrázků a odznaků k sbíraní a drobná interakce s nejrůznějšími předměty.

Kromě toho ani nechybí slušná řádka nejrůznějších menších úkolů, kdy známý obyvatelé města potřebují s něčím pomoc, jako zachránit kočičku, která uvízla na vodě, zalít kytky, nebo opravit dopravní značení. Pak je tu série hlavních misí ta první se točí kolem oslav, kdy zlý starosta Humdinger se svým kočičím komandem odcizil plakáty a způsobil další škody, které mají zabránit v konání festivalu.

Foto: Gamebro.cz

Naši zvířecí kamarádi Chase, Marshall, Rubble, Rocky, Skye, Zuma, Everest a Tracker musí pod vedením Raydera zachránit, co se dá. Následně nás hra zavede i do dalších lokací jako jsou zasněžené hory, kde je hlavně Everest jako ryba ve vodě, nebo hustá džungle a v poslední řadě krásný Barkingburg.

Pro dvě malé děti ideální hra

Jednotlivé lokace jsou sice vcelku malé, ale po grafické stránce vypadají kouzelně a pěkně. Ještě k tomu jsou plné ikonických míst známých ze seriálu. Dětský hráči se v nich rozhodně vyblbnou. Celkový technický stav a grafické zpracování je pro dětské oči velmi pěkné a jednotlivý hrdinové a jejich vozidla jsou zpracované perfektně.

Foto: Gamebro.cz

Dokonce za nasbírané pamlsky si hráči odemykají nové věci, jako jsou nálepky na auta, nebo třeba nové pokrývky hlavy pro psí záchranáře. V poslední řadě lze nacházet pohledy a na ně nalepovat odemčené známky.

Opravdu skvělé je, že celou hru lze hrát v lokální kooperaci dvou hráčů a druhý hráč se může připojit kdykoliv během hry a pak se odpojit. Takže se děti nemusí hádat kdo bude hrát první, ale hezky si to užít spolu a případně si to zahrát jako rodič s nimi.

Foto: Gamebro.cz

Bohužel mám dvě veliké výtky. První z nich je absence českého dabingu nebo alespoň titulek, což dříve u dětských her nebylo nic neobvyklého, a to bylo v době, kdy se hry prodávali výrazně méně. Druhá je pak stále se opakující interakce, která hru strašně podráží a hráči starší osmi let se po krátkém čase začnou nudit.

Vesměs jen někam dojedete, vyskáčete, nebo přiběhnete stisknete a podržíte jedno tlačítko pro interakci a jen sledujete co jeden z hrdinu udělá, a to je všechno. Což je hrozná škoda, jelikož je hra ve všech ostatních ohledech pěkná a zábavná, ale i předchozí hry měli trošku více činností u jednotlivých akcí. Sice je to velká výhoda pro ty nejmenší hráče, kteří to dokáží ovládat bez nějaké pomoci, ale starší děti zase více ocení otevřený svět, který si kvůli tomu neužijí naplno.

Verdikt

Paw Patrol World je tak skvělou hrou pro ty nejmenší hráče díky volnému pohybu, krásně zpracovaným lokacím, postavám a vozidlům. Starší dětský hráči se bohužel velmi rychle začnou nudit, asi krátce po tom, co objeví všechny taje otevřeného světa a začnou plnit jeden úkol za druhým a rychle zjistí, že je to jen o přesunu a stisku jednoho tlačítka. Ale jako dětská hra splní to, co bychom od ní mohli očekávat, a tak skvěle zapadá do již rozsáhlého portfolia her od Outright Games a věřím, že si hru užijí miliony dětí, tak jako ty moje.

Paw Patrol World

8

Hodnocení

8.0/10

Klady

  • Parádní čtyři otevřené lokace
  • Jednoduché ovládání, ideální pro dětské hráče
  • Hezké grafické zpracování a všichni známý hrdinové
  • Možnost lokální kooperace dvou hráčů

Zápory

  • Primitivní interakce
  • Absence české lokalizace
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na