Recenze SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake

Foto: THQ Nordic

Zátiší Bikin je opět v nesnázích a jediný kdo může toto pod oceánské město zachránit je žlutá houba s jménem SpongeBob SquarePants a jeho přátelé i nepřátelé. I když tentokrát to hloupý ale dobrosrdečný SpongeBob trošku zvrtal a na svět přivedl zkázu sám. S hráčskou pomocí, ale vše ještě dokáže napravit.

Seriál SpongeBob je dlouhá leta jedním z nejpopulárnějších animáků. Někteří ho milují jiní nenávidí. Ať stojíte na jedné či druhé straně, tak jedno mu vytknout nelze a to, jak dokázal zasáhnout dospělou, tak i dětskou populaci. Ztřeštěný až divný humor zaujmul starší diváky a hezká barevná stylizace a popírající základy fyzicky zase ty mladší.

Foto: THQ Nordic

V roce 2003 vyšla hra SpongeBob Squarepants: Battle for Bikini Bottom a v roce 2020 remake s názvem SpongeBob Squarepants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated. I přes šíleně dlouhý název hra zaznamenala výrazný úspěch, jak od kritiků, tak i od samotných hráčů. Poroto není divu, že jsme se dočkali další nové hry ze světa této animované postavy.

Splněné přání pro všechny

SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake už je čistě vlastní výtvor studia Purple Lamp, které stále za výše zmíněnou předělávkou a navazuje na velmi podobnou hratelnost. Opět se jedná o jednoduší hopsačku, ve které se chopíme známé žluté houby, ale i jeho přátel, jako je hvězdice Patrik, majitel křupavého Kraba či veverky Sandy.

Foto: THQ Nordic

Předchozí díl trpěl hlavně pro svoji jednotvárnost prostředí, i když každá úroveň byla jinak zpracovaná a level design byl povedený, tak stále jsme se pohybovali po známých míst ze seriálu, jen převedených do hry. To se v novém díle mění. Jak samotný název napovídá, tak se Zátiší Bikin dostane do kosmického třesu a nezůstane kámen na kameni.

SpongeBob se dostane ke kouzelnému želé, které dokáže splnit přání a jak je naše žlutá houba dobrosrdečná, tak chce, aby se všem obyvatelům podmořské hladiny splnilo jejich přání. Což přivede svět do naprostého chaosu.

SpongeBob jako kovboj, rytíř, nebo pirát

Celý časoprostor a paralelní světy se roztříštili, a tak se dostaneme do dob westernu, pravěku, rytířských legend, pirátské zlaté horečky, nebo zavítáme do filmového studia. Každou část můžeme považovat za takovou epizodu. Celkem na hráče čeká sedm takových to světů.

Foto: THQ Nordic

Sice se může na první pohled zdát, že díky tomu se vyřešil výše zmiňovaný problém předchozího dílu, ale bohužel tomu není úplně tak. I když pestrost a rychlost, jak to všechno odsýpá tomu nechybí, ale hra zase vede hráče až přiliž za ručičku. Možností pro průzkum a objevování, co která lokace skrývá moc není.

Jedná se spíše o koridorové hraní a překonávání překážek. Ano hra obsahuje i otevřené lokace, ale stejně jde jen o to dostat se z bodu A do bodu B a přejít do další epizody. Vedlejší úkoly ztrácí jakoukoliv hloubku vesměs se jedná jen o to něco získat a přinést jiné seriálové postavě.

Autentičnost se seriálem nelze upřít

Ke hře je spjatý i potrhlý humor, jenž provází celý seriál.  Jelikož na hře pracovalo i několik autorů seriálu, tak udrželi vývojáři autentičnost. Bohužel se jen některé rádoby vtipné hlášky stále opakují, a i když mladší hráč si toho nejspíše ani nevšimne, tak pro dospělé publikum je to otravné.

Foto: THQ Nordic

Co se týče samotných soubojů, tak jsou velmi podobný tomu u předchozího dílu, jen nabízejí více variací u schopností v závislosti na období, ve kterém se nachází. Ve hře čeká na hráče samozřejmě i nějací ty bossové, které jsou hezky zpracování a na každého je potřeba trošku jiná taktika.

Audiovizuální zpracování je také na slušné úrovni. Hudba sedí perfektně, jen byl jí mohlo být více. Co se týče grafického zpracování, tak zde vývojáři ještě zamířili na starou generaci konzolí a Switch, takže je vlastně skoro identická s předchozím dílem.

Verdikt

SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake slušně navazuje na předchozí titul a přináší další příběhy ze světa žluté houby. Fanoušci seriálu nejspíše budou nadmíru spokojení a mladší publikum také i když ve hře opět není česká lokalizace. Nicméně kvůli jednoduché obtížnosti, barevnosti a známým postavám se může jednat o skvělou hru pro vaše ratolesti.

SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake

7.5

Hodnocení

7.5/10

Klady

  • Známý humor ze seriálu
  • Slušné tempo a různorodé prostředí
  • Zvládnutelné pro ty nejmenší
  • Stále slušná hopsačka

Zápory

  • Level design
  • Chybějící česká lokalizace
  • Nic nového
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na