Recenze The Crew Motorfest – překvapivě zábavná jízda

Foto: Ubisoft

Studio Ivory Tower společně s Ubisoftem si pro nás na letošní rok připravili pokračování závodní série The Crew. I když se jedná o třetí díl, tak tentokrát v názvu číslovku nenajdeme, asi proto, že hra byla původně situovaná jako přídavek do druhého dílu, což se rychle změnilo a za to jsem moc rád. Jelikož už na začátku prozradím, že The Crew Motorfest je nejlepším dílem série.

Osobně musím říct, že již první díl měl velmi oslovil díky obrovskému světu Spojených států, kde se vývojáři snažili zachytit to nejdůležitější z celé země. Dokonce i příběh mi přišel jako velmi zajímavé pojítko. V prvním díle se vývojáři zaměřovali pouze na vozidla a okrajově motorky, což se změnilo příchodem druhého dílu.

Foto: Ubisoft

Svět sice zůstal jen prošel několika změnami a ke klasickým vozidlům jsme dostali plejádu dalších vozítek, lodí, formulí a letadel v různých třídách a druzích. Někdy když je toho moc, tak to spíše škodí. The Crew 2 byl do jisté míry zábavnou hrou, než hráč prolítl všechny nabízené druhy dopravních prostředků. Ale ve výsledku ani jedna z možností nebyla úplně vyladěná a po čase začala nudit, i přes to hra měla slušnou základnu fanoušků, kteří hru hráli i roky po vydání.

Zařazená zpátečka

V The Crew Motorfest vývojáři v tomto duchu zařadili zpátečku, a i když ve hře stále najdeme lodě, letadla i motorky, tak se opět jedná spíše o doplněk a občasné ozvláštněný hratelnosti. Případně ještě vidět nádherně zpracovaný ostrov O´ahu z jiné perspektivy.

Foto: Gamebro

Nicméně je znát, že hra vychází z druhého dílu a je možné si do ní importovat všechna vozidla, které jste vlastnili v druhém díle, což rozhodně potěší aktivní hráče předchozího dílu. Rozloha mapy je tedy menší, ale ostrov uprostřed Havaje nabízí daleko detailnější zpracování a nenalezneme zde žádné dlouhé nudné přejezdy, ale každý kilometr na tomto ostrově jsem si náramně užil.

Do pozadí byly zařazeny ostatní stroje a většina herního obsahu a náplně se zaměřuje na auta, což je krok správným směrem. Jízdní režim prošel značným vylepšením, a i když se stále jedná o arkádu, tak působí daleko uvěřitelněji, a hlavně zábavnější než v předchozím díle.

Každé vozidlo se řídí trošku jinak, a to je v tom obrovském počtu šesti set vozidel je velké plus. Dokonce i zvuky vozidel jsou fenomenální. Sice jsou trošku přehnané, ale díky tomu mají osobitější styl a na PS5 hra může využívat i reproduktor v ovladači.

Foto: Gamebro

Z něho se pak linou zvuky převodovky, výfuku, nitra, nebo třeba nárazů. Zvukovou stránkou jsem byl naprosto uchvácený až je to velmi těžké popsat jen slovy. Vše podtrhuje i parádní muziku, která já zde zastoupena ve všech nejpopulárnějších žánrech.

Cesta vpřed

Jízdní režim je v závodní hře to nejdůležitější, ale kromě toho je potřeba mít i dostatek obsahu, aby hra bavila i po delší dobu. Což tady je. Kromě různých aktivit, které kopírují ty z předchozího dílu, jako jsou rychlostní radary, slalom či únik z místa. Nicméně jich není tolik, jako ve druhém díle, a ještě jsou rozšířené o nové, jako fotovýzvy, nebo soutěž o sbírku aut.

Foto: Gamebro

Kromě toho jsou všechny tyto výzvy zapojeny do playlistů, což je série výzev a závodů tematicky zaměřený podobně jako menu v kavárně u Gran Turisma 7. Díky tomu se hráčům do rukou dostanou nová vozidla, které by si třeba jen tak nekoupili, což je velká výhoda oproti konkurenční Forze Horizon 5. Vozidla mají i svou hodnotu a hráči je nedostávají jak na běžícím páse.

Buď je potřeba je zakoupit za vyježděné peníze, nebo jedno vozidlo hráč obdrží za splnění celého playlistu, který se skládá hned z několika závodů a výzev. V základu se nachází pěkná řádka těchto playlistů, ale vývojáři přidávají další v různých měsíčních či týdenních eventů. Bohužel jsem až přiliž tlačí mikrotransakce, kdy třeba tři nová vozidla vychází ně nějakých 300 korun a vyjezdit si třeba za týden dostatek peněz, abyste měli na vozidla, které jsou potřeba na dané závody.

Foto: Ubisoft

Tohle všechno je určené pro sólo hraní, a kromě toho, že s ostatními hráči můžete brázdit ostrov Oahu, tak nechybí i různé multiplayerové módy. Asi tím nejzajímavějším je Grand Race, ten je určen až pro 28 hráčů, ve kterém se hráčům mění třeba tři různé druhy vozidel v průběhu závody. Jako je třeba formule, street vozidlo a na závěr supersport.

Tento režim je nabitý akcí, a i přes veliký počet vozidel na velké ploše jsem si nevšiml žádných divných glitchů, nebo chyb. Druhým větším režime je Demolition Royale, což je kombinace demoličního derby a Battle Royalu. Hráči se během krátkého času přemění z letadla na demoliční vozidlo v omezeném kruhu a následně se snaží přežít, sesbírat vylepšení a zničit co nejvíce protihráčů.

Foto: Gamebro

Někomu může vadit, že kvůli tomu hra vyžaduje neustálé připojení k internetu, ale to bylo vyžadováno i u předchozích dílů, proto bych to jako velikou nevýhodu neviděl. Jako nevýhodu vidím spíše převzatý neduh druhé dílu, což je získávání lepších dílů za výzvy a závody, které přes menu nasadíte do vozidla. Raději bych šel cestou tuningu, jako můžeme upravovat do detailu vzhled vozidel za vyjeté finanční prostředky.

Pořádná technika

Ačkoli The Crew Motorfest vychází i na minulou generaci konzolí, která vývojářům stanovuje určité limity, tak se jim podařilo dovést grafické zpracování na jedničku a při spuštění PS5 verze bych nezaznamenal žádné ústupky kvůli PS4 verzi. V porovnání s Forza Horizon 5 bych řekl, že grafické zpracování vozidel je o malinko méně detailnější, ale prostředí a nasvícení vypadá daleko lépe.

Foto: Gamebro

Na konzoli PlayStation 5 jsou k dispozici dva zobrazovací režimy. První možností je režim kvality, který nabízí rozlišení 4K v kombinaci s 30 FPS. Druhou volbu je režim výkonu, který se může pochlubit rozlišením 1440p a hraním v 60 FPS. Hra vypadá nádherně i v režimu výkonu a 60 FPS je daleko větší benefit než 4K.

Verdikt

The Crew Motorfest je velmi milé překvapení, které nabízí krásný otevřený svět, plný zábavných aktivit a závodů. Velmi dobrého ozvučení a slušné porce různorodých vozidel. Je znát, že se vývojáři vyvarovali chybám z druhého dílu a malinko se inspirovali u konkurence, což rozhodně není špatně. Škoda jen vlezlým mikrotransakcím, jinak hře nemohu nic vytknout.

The Crew Motorfest

9

Hodnocení

9.0/10

Klady

  • Zábavný jízdní režim
  • Nádherný otevřený svět
  • Různorodá nabídka závodů s častým střídáním aut
  • Grafické zpracování a velká plejáda nastavení

Zápory

  • Vlezlé mikrotransakce
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na