Recenze Total War: Warhammer III – Champions of Chaos a dojmy z hraní Immortal Empires beta

Foto: SEGA

Ještě před samotným vydáním se nám dostalo do rukou rozšiřujících DLC pro hru Total War: Warhammer III. Jedná se již o druhé rozšíření pro závěr této trilogie a obsahuje čtveřici nových hrdinů pro příběhovou kampaň Říše Chaosu i pro sandboxový mód Říše Nesmrtelných. S vydáním DLC je spojeno také spuštění Beta verze Immortal Empires.

Immortal Empires, u nás mód Říše Nesmrtelných, je populární volný mód, kdy hráč není svázaný žádným větším příběhem a událostmi zasahující do probíhající kampaně. Zjednodušeně řečeno je to klasická Total War hra.

Foto: SEGA

Total War: Warhammer III se ve své hlavní kampani již nechal hodně ovládnout příběhem podobně jako předchozí díl, což rozhodně chválím a považuji hru díky této velké interakci s příběhem za skvělou. Některé hráče ale příběhové prvky otravují, a tak si oblíbili sandboxový mód, který čeká obrovské rozšíření.

Totální Válka na třetí

Rozšíření spočívá v tom spojit všechny tři díly Total War: Warhammer do jedné hry, na jednu mapu a jedno bojiště. Vzhledem k obsahu a všech vydaných DLC pro každý díl to zní velmi ambiciózně. Ještě k tomu nestačí jen vzít všechny národy a převést je do posledního dílu. Vše musí zapadat do systému třetího dílu a ten se třeba od toho prvního výrazně lišil.

Sami vývojáři uvádějí, že ladění a pilování Immortal Empires nějakou dobu potrvá, ale potřebují znát názor komunity a hráčů, aby mohli tento smělý počin dále upravovat a rozšiřovat. Proto již dopředu avizovali spuštění bety tohoto režimu v jeho maximální podobě.

Foto: SEGA

K tomu, aby se vám převedl obsah z přechozích dílů jej musíte vlastnit, neznamená to však, že by vývojáři poskytli všechen svůj placený obsah z předchozích dílů zdarma do třetího. To by ekonomicky moc smysl nedávalo. I když jsem oba předchozí díly hrál, tak jsem se nedostal k vyzkoušení všech dodatečných národů a hrdinů, což mohu ještě změnit v Říši Nesmrtelných a pěkně si vyzkoušet všechny na masivní mapě.

Stejně jako nové DLC, tak i tento mód jsme pořádně otestovali a musíme k tomu také přistupovat tak, že se jedná o beta verzi. Mapa je opravdu enormních rozměrů a jsou dokonale propojené všechny tři mapy. V té hromadě národů a vůdců si bylo opravdu těžké vybrat za koho začnu svoji pouť.

U většiny Total War her byl pak menší problém s nahrávacími časy, které trošku trvaly zvlášť pokud hra není na SSD disku, ale ještě na klasickém HDD. Tento problém byl největší u spuštění první hry a samozřejmě zde hra platí dvojnásobnou daň za obří mapu. Takže první spuštění hry je docela porod.

Foto: SEGA

Ale tak si prostě spustíte hru a pak si k tomu můžete jít uvařit kávu, možná i večeři, někdo stihne i sprchu a může jít hrát. Ne, zase to není tak hrozné, ale nějaký čas to trvá, ale na to jsou dvě řešení mít hru na SSD disku, což výrazně pomůže anebo nechat vývojářům více času na optimalizace a věřím, že po konci beta verze to bude o něco rychlejší.

Kde zase vývojáři již hodně zapracovali kvůli velkému množství národů je rychlost tahů ostatních říší a pak i diplomatické kroky. Nemusíte se zdlouhavě dívat na všechny tahy ostatních i v předchozích dílech šlo vše jednoduše přeskočit a zde je to ještě rychlejší. I když se chcete dívat na tahy blízkých nepřátel, tak i to je možné a ani to moc času nezabere.

Vylepšení dostála i diplomacie, kdy můžete hromadně nasimulovat kdo je ochotný s vámi uzavřít dohodu o neútočení, nebo míru a nemusíte otevírat jeden národ po druhém, to by v takovém počtu byl asi nesnadný úkol.

Foto: SEGA

Jinak nemám, co bych Immortal Empires režimu nikterak vytýkal. Fanoušci dostanou přesně to, po čem lačnili a pokud nechcete strávit desítky až stovky hodin jednou hrou, tak zde stále zůstává kampaň, která zabere o něco méně času.

Šampioni Chaosu

Přepracovaný mód Říše Nesmrtelných jsme v rychlosti projeli, a i když jsme měli hru k dispozici téměř týden před vydáním, tak to je ve světě Total War: Warhammer III, jako kapka v moři. Protože kromě tohoto režimu jsme samozřejmě museli otestovat i čtveřici nových hrdinů z balíčku Champions of Chaos.

Tento balíček sebou nenese jen novou hratelnou postavu a jednotky, ale i další menší příběhové rozšíření a tuto řadu hrdinů. Ovšem pokud se budeme bavit o hlavní příběhové kampani, kde je dávka příběhu nejvyšší ze všech dílů. Více k tomu ale prozrazovat nebudu zde se pak člověk pohybuje na tenkém ledě hlavně pro hráče, kteří ještě do třetího dílu nezabředli a alespoň ho jednou nedohráli.

Foto: SEGA

Na co se můžeme detailně podívat jsou jednotlivý hrdinové. Každý hrdina slouží jinému zvrácenému bohu a šíří jeho nákazu. Jako prvního jsem si vybral démonického prince Azazela, který se svojí pověstí děsí lidstvo už od nepaměti a chodí nepřátele porážet pro jejich duše. Jeho armáda se skládá z démonických stvůr, ale i z řad lidských bojovníků. Také disponuje diplomatickým bonusem pro národy Bretonnie, Kislev a Katají asi ze strachu. Může převádět jednotky na svoji stranu, a i jeho vazalové dokáží roznášet nákazu Slaaneshe.

Druhou je Valkia Krvavá šířící nákazu Khorna. Její výhodou na bojišti je nespoutaná zuřivost, kterou dokáže přenášet i na svoje vazaly, ale hlavně křídla. Díky nimž je pohyblivější, jak na bojišti, kde se dokáže rychle přemisťovat a útočit, tak i na mapě kampaně, kde za vyhrané bitvy získává výrazné bonusy do dohledu i pohybu.

Foto: SEGA

Vilitch Proklatec je znetvořený čaroděj, který má ke svému tělu připoutané své dvojče, aby mohl šířit nákazu Tzeentchovu. Má možnost stavět teleport, využívat své padlé, aby je přeměnil na duše, nebo zvyšuje obrané schopnosti svým vazalům.

Posledním je odporný Festus Pijavice, doktor, jenž se zapřísahal morovému bohu Nurglu šířit jeho nákazu. Díky tomu může ukájet svoje zvrácené choutky zkoumáním a pitváním nemocných jedinců. Příliš schopnostmi neoplývá. Vazalům propůjčuje jedové útoky a sám dokáže šířit mor a po jeho rozšíření získává bonus v podobě duší.

Verdikt

Pokud bychom měli hodnotit samotné Total War: Warhammer III – Champions of Chaos, jako DLC, jenž přináší nové hrdiny, tak se zde budeme pohybovat v kruzích velmi dobrého rozšíření, jenž přidává zajímavé hrdiny s novými funkcemi a příběhovou částí. Immortal Empires je zatím ve fázi bety a jedná se o to, co si spousta fanoušků přála a nyní se dočkala, ještě se dopiluje optimalizace, vyřeší pár drobných chybek a máme tady ultimátní Total War: Warhammer.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na