Recenze Watch Dogs Legion: Bloodline – návrat do futuristického Londýna

Foto: Ubisoft

Je to již nějaký ten pátek, co vyšla hra open-world akce od společnosti Ubisoft s názvem Watch Dogs Legion. Přes velká očekávání, ale nedokázala naplnit veškerý potenciál a očekávání fanoušků. Na tom nic nemění, jedno z chystaných rozšíření s podtitulem Boodline, které by mohlo napravit některé neduhy původní hry. Dáte ještě futuristickému Londýnu šanci?

Největším lákadlem tohoto DLC je návrat legendárního Aidena Pierce z prvního dílu. Pro mě osobně byl první díl série Watch Dogs zatím ten nejlepší a do teď ho považuji za skvělou hru. Již druhý díl byl pro mě spíše zklamáním a třetí díl se pohybuje někde mezi. Hlavně kvůli nedotažení a nevyužití jinak skvěle zpracovaného Londýna, převážně atmosférou nedokázal naplnit očekávání.

Foto: Ubisoft

Kromě legendy prvního dílu se v přídavku dočkáme i ústřední postavy dílu druhého a tím je trošku šílený, ale zábavný Wrench. Spojení těchto dvou charakterů už samo od sebe zní velmi zajímavě. Kvůli tomu, že jsme měli možnost ve třetím díle se chopit kohokoliv, tak příběh postrádal osobní rovinu a nějaké pouto mezi hráčem a hlavními postavami. To právě DLC napravuje.

Když se potká první a druhý díl v tom třetím

DLC se spouští samostatně a odehrává se před událostmi hlavní hry. Tudíž je Londýn ještě trošku přijatelné místo k žití, ale vše začíná ve městě Chicago. Bohužel se nejedná o návrat a vše, co v něm zažijeme je jedna malá cut-scéna.

Jeden z kontraktů pošle Aidena právě do Londýna a nebýt toho, že tam žije jeho synovec Jackson tak by tuto misi nejspíše odmítl. I když prvek najímaní a tvorby vlastního týmu v původní hře měl něco do sebe, tak přesto se nevyrovná jednomu či dvěma silným charakterům.

Foto: Ubisoft

Většinu rozšíření hrajete právě za již postaršího Aidena a hodinová porce se snadno přehoupne přes desítku hodin. Místo běžného stromu dovedností si nové možnosti a vybavení odemykáte hraním hlavních i vedlejších misí a díky nim opětovně prozkoumáte celou herní mapu Londýna.

Již na začátku má hlavní postava slušné vybavení od pistole s elektrickými projektily přes jeho osobní magnum či teleskop po možnost vytvořit krátký blackout. Tím vyřadí nepřátelské drony, zbraně a naruší komunikaci. Postupně získá další možnosti hackování, ale také brokovnici, útočnou pušku či lehký kulomet.

Foto: Ubisoft

Druhou hratelnou postavou je Wrench z druhého dílu, který sice nemá takový prostor a dostaneme se k němu až na závěrečné hodinky hraní. Místo ikonického teleskopu se ohání palicí a brokovnicí se samopalem má již v základním vybavení. I tato postava hraním získá drobné vylepšení, ale ne v takovém měřítku.

Stejné prostředí, ale trošku jiné kafe

Samozřejmě toto DLC neřeší všechny neduhy a problémy které hra měla, stále se dočkáme nepříliš povedeného jízdního režimu a určité opakovatelnosti průběhu hraní, ale jak je to v tomto rozšíření pojaté to působí úplně jinak.

Stále je průběh misí podobný, někam se infiltrovat něco stáhnout či nabourat a zase zmizet, a jakým způsobem toho dosáhnete je jen na vás. Ale ať je to díky trošku lineárnějšímu příběhovému pojetí, nebo dvojící zajímavých charakterů tak to nějakým způsobem funguje.

Dokonce jak Aidena, tak Wrenche budete moci rekrutovat v původní hře, takže jestli jste s hrou otáleli, nebo ještě nedohráli, tak si této dvojice budete moci užit o to více. Kromě toho rozšíření do hry přidává další dva ženské charaktery a částečně propojuje světy Watch Dogs a Assassin’s Creed. Poslední update přidává a opravuje také dost věcí a díky tomu je hra v daleko lepším stavu, než byla v době vydání.

Watch Dogs Legion: Bloodline je rozhodně povedeným DLC, které za těch pár stovek rozhodně stojí, do jisté míry opravuje to, co na původní hře vadilo mnoho hráčům, ale zanechává přístup třetího dílu. Díky tomuto rozšíření, updatům a přídavku zdarma s názvem Legion of the Dead, který zamoří Londýn zombíky, se nakonec z Watch Dogs Legion stává velmi dobrá hra.

Watch Dogs Legion: Bloodline

7.8

Hodnocení

7.8/10

Klady

  • Poutavý a osobní příběh
  • Dvě staronové hratelné postavy
  • Lineárnější zážitek v otevřeném světě
  • Vylepšování schopností pomocí plnění úkolů

Zápory

  • Stále stejné neduhy původní hry
  • Malá interakce hráče s herním světem
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na