Kdy se dočkáme herní konzole Playstation 5? Nejpravděpodobnější je rok 2020

Herní konzoli Playstation 4 je momentálně něco přes čtyři roky a stále se prodává velmi dobře. Přesto se však ozývají hlasy, že pomalu naráží na své limity a že už se chystá její následovník.

Podle analytika společnosti NPD Mata Piscatelly se Playstation 4 ještě tento rok bude prodávat výborně a klesající čísla očekává až pro rok příští. To bude samozřejmě ale záviset také na herní nabídce a cenové politice společnosti Sony, která může PS4 zlevnit.

Podle Piscatelly se pokračovatel, říkejme mu třeba Playstation 5, objeví v roce 2020. K tomuto názoru dospěl také další analytik, Michael Pachter ze společnosti Wedbush Securities. Podle něj bude PS5 opravdovým 4K zařízením a na trh vstoupí teprve tehdy, kdy začne klesat prodej Playstation 4.

Pachter vidí jako klíčový faktor cenu PS4, protože z hlediska herní nabídky dělá Sony mimořádnou práci a i na letošní rok má připravenu plejádu exkluzivních titulů. Na rozdíl od konkurenčního Microsoftu s Xbox One, který v podstatě nenabízí nic navíc.

Matt Piscatella předpokládá, že by PS4 za svůj životní cyklus měla překonat hranici 100 milionů prodaných kusů.

Související články

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na
TOPlist