Kdy se dočkáme herní konzole Playstation 5? Nejpravděpodobnější je rok 2020

Herní konzoli Playstation 4 je momentálně něco přes čtyři roky a stále se prodává velmi dobře. Přesto se však ozývají hlasy, že pomalu naráží na své limity a že už se chystá její následovník.

Podle analytika společnosti NPD Mata Piscatelly se Playstation 4 ještě tento rok bude prodávat výborně a klesající čísla očekává až pro rok příští. To bude samozřejmě ale záviset také na herní nabídce a cenové politice společnosti Sony, která může PS4 zlevnit.

Podle Piscatelly se pokračovatel, říkejme mu třeba Playstation 5, objeví v roce 2020. K tomuto názoru dospěl také další analytik, Michael Pachter ze společnosti Wedbush Securities. Podle něj bude PS5 opravdovým 4K zařízením a na trh vstoupí teprve tehdy, kdy začne klesat prodej Playstation 4.

Pachter vidí jako klíčový faktor cenu PS4, protože z hlediska herní nabídky dělá Sony mimořádnou práci a i na letošní rok má připravenu plejádu exkluzivních titulů. Na rozdíl od konkurenčního Microsoftu s Xbox One, který v podstatě nenabízí nic navíc.

Matt Piscatella předpokládá, že by PS4 za svůj životní cyklus měla překonat hranici 100 milionů prodaných kusů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na