Kdysi oblíbená online hra H1Z1 kolabuje. Za poslední půlrok přišla o 91 % hráčů

Obrovské úspěchy her jako Playerunknown’s Battlegrounds nebo Fortnite: Battle Royale, které hráče počítají na desítky milionů, působí, jakoby o hry mělo zájem stále větší množství lidí. Částečně to tak může být, ale mnohem spíše jde o jev “luxování u konkurence”. V těchto hrách se koncentruje stále více hráčů, zatímco jiným – kdysi také úspěšným, ale ne tolik – rapidně ubývají. Skvělým příkladem je H1Z1, která velmi rychle přichází o své publikum.

H1Z1 je v první řadě survivalovým titulem, v loňském roce se však pokusila svést na vlně zájmu o battle royale hry, a tak vznikl patřičný přídavek. V červenci pak hra zaznamenala svůj vrchol v podobě 150 000 souběžně hrajících lidí. Jenže od té doby se dá vývoj hráčů tohoto titulu popsat nejlépe jako volný pád. Hra ztratila 91 % svých hráčů, jak ukazuje graf. V současné konkurenci jí bude velmi obtížné znovu nastartovat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na