Autoři Kingdom Come: Deliverance přemýšlejí co dál. Pustí se do vývoje sci-fi RPG?

Foto: Kingdom Come: Deliverance

Vývojářské studio Warhorse úspěšně dokončilo šestiletý vývoj Kingdom Come: Deliverance a tým kolem Dana Vávry teď přemýšlí, co bude jeho dalším projektem. Je totiž jasné, že u jedné hry nezůstane. 

Zatímco získat prostředky na Kingdom Come: Deliverance nebylo jednoduché, v případě další hry to bude o poznání snazší. Velkou část vývoje totiž studio bude schopné financovat z vlastních zdrojů, které získá právě úspěšným prodejem Kingdom Come: Deliverance. Tento titul už si pořídilo více než milion hráčů a je velmi pravděpodobné, že prodeje budou dále stoupat.

Vše je zatím ve hvězdách

Jednodušší je vývoj další hry také proto, že Warhorse při vývoji Kingdom Come získalo celou řadu nástrojů, které předtím nemělo a které teď může použít na další titul. Jediným předpokladem z tohoto hlediska je, že půjde o RPG s otevřeným světem, tak jako právě Kingdom Come. Hlavní designér Warhorse Daniel Vávra už uvedl, že možnosti jsou otevřené: dalším titulem tak může být opět historický epos, ale také sci-fi RPG. Kdo ví, možná budou Warhorse následovat své kolegy z Piranha Bytes, kteří se po sérii Gothic vrhli na sci-fi Elex (recenze).

Na další hru od Warhorse si ale bohužel docela dlouho počkáme. Zatímco u jiných studií je vcelku běžné, že novou hru začnou připravovat ještě před dokončením té staré, tady se zjevně čekalo, jaký bude mít Kingdom Come: Deliverance úspěch. Kdyby propadlo, rovnou by se zavřel krám. To se ale nestalo a teď je tedy třeba začít s přípravami nového kousku.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

6
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
ptc
Host
ptc

Co to je za nesmyslny clanek ? Vzdyt Kingdom Come: Deliverance je pouze PRVNI CAST HRY. Vzdyt ta hra neni kompletni – tak ji snad Warhorse musi napred dokoncit, ne ?

Hral autor vubec KC:D ? Vzdyt ta hra neni neni cela, necha vas na konci stat na ceste v lese s tim ze pokracovani priste….

David
Host
David

Tvůj komentář je nesmyslný. Ano, hra původně měla sestávat ze tří částí, které měli vývojáři původně vypouštět do světa. Rozhodli se nicméně z mnoha důvodů pro jeden samostatný životaschopný díl (KD:C), přičemž mohou následovat další samostatné navazující díly. Hra je tedy dokončená (až na některé updaty a patche).

Fefe
Host
Fefe

Klidně vysolím 2tisíce za hru s CZ dabingem:)

Zaxs
Host
Zaxs

Proboha co by vymíšleli, opravit glitche a šup na pokračování, no a ještě by mohly dotočit CZ dabing ten mi trochu kazí ponoření do hry ale jinak super gamesa:-)

Mer
Host
Mer

Co chtějí vymýšlet, snad další díl KDC ne

Martin
Host
Martin

Proboha hlavně ne scifi. Warhorse rozjeli parádní příběh a určitě ho budou chtít dokončit, stejně jak tvůrci Zaklínače.