Sega se vrací ke konzolím. Oznámila Mega Drive Mini, která jede na retro vlně

Od průšvihu s herní konzolí Dreamcast jsme se od společnosti Sega nedočkali žádného dalšího hardware určeného pro hraní v domácnostech. Teď se však tradiční japonský výrobce vrací, byť poměrně skromným projektem.

V rámci veletrhu FES 2018 Sega oznámila, že uvede na trh retro verzi 16bitové konzole Sega Mega Drive z konce 80. let. Novinka ponese název Mega Drive Mini a vyrábět jí bude společnost AtGames, která se objeví nejprve v Japonsku a pak bude pokračovat do Spojených států amerických a Evropy.

Pokud odhlédneme od těchto informací, zatím není nic moc dalšího známo. Sega zatím mlčí k termínu vydání, stejně jako k ceně. Dluží také nejzajímavější informaci, a to seznam her, které bude konzole obsahovat. Vycházíme totiž z předpokladu, že Sega půjde ve stopách Nintenda a na konzoli bude přibližně 30 předinstalovaných her. Vzhledem k tomu, že Sega Mega Drive oslaví 29. října 30leté výročí, je nasnadě také termín vydání.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na