Starfield je chystaným obřím sci-fi RPG. Jde o první novou značku Bethesdy po 25 letech

Foto: Bethesda

Spekulace o chystaném sci-fi RPG od Bethesdy se ukázaly býti pravdivé. Společnost na své konferenci v rámci E3 2018 ústy svého šéfa Todda Howarda oznámila titul Starfield a uvedla kratičký teaser, ze kterého však není nic moc patrné. Snad jen to, že na hře ještě bude hodně práce.

Půjde o vesmírné sci-fi RPG a leccos napovídá tomu, že bude mít určité pojítko se světem Falloutu. Mělo by jít o vzdálenou vizi světa (vesmíru), který se z toho falloutího vyvinul. Potvrzeno bylo také, že Starfield bude singleplayerovou, tedy příběhovou hrou a nikoliv online světem.

Todd Howard se také pochlubil tím, že Starfield představuje první novou značku Bethesdy po 25 letech. Tím je pochopitelně myšlena Bethesda coby vývojářské studio, nikoliv vydavatelská společnost.

Jedinečný a pořádně rozsáhlý projekt

Naznačil také, že se na hře pracuje hodně dlouho. “Starfield je hrou, o které jsme roky přemýšleli a pracovali na ní. Je to něco, o čem si myslíme, že má jedinečné místo a z čeho jsme naprosto nadšení,” řek Howard.

Důležité každopádně je, že byl Starfield konečně oznámen, byť se zatím moc neukázal. Jde zjevně o obrovský projekt srovnatelný v současnosti snad jen s chystaným Cyberpunkem 2077, který CD Projekt RED také oznámilo mnoho let dopředu a teprve nyní se vytasilo s pořádným trailerem. Bethesda však obvykle postupuje přeci jen jinak a dá se očekávat, že letos nebo příští rok se o Starfield dozvíme více. S vydáním bychom však počítali nejdříve v roce 2020.

Starfield – trailer

 

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Funboy
Host
Funboy

To se mají čím chlubit: “Todd Howard se také pochlubil tím, že Starfield představuje první novou značku Bethesdy po 25 letech. Tím je pochopitelně myšlena Bethesda coby vývojářské studio, nikoliv vydavatelská společnost.”

A ještě bych to trošinku upravil, Fallouta nevymysleli, ale tu značku čórkli a jestliže se tahle hra jak je psáno odvijí od světa falloutu….těžko to pak vydávat za čistokrevnou novou značku :DDD