Steam má více hráčů než Xbox Live a téměř tolik co PSN

Digitální herní platforma Steam stále roste raketovým tempem. Valve prezentovalo a do kontextu zasadilo aktuální čísla v rámci akce Casual Connect v Seattlu. Než se pustíme do podrobností, můžeme si říct, že do co počtu hráčů je na tom Steam opravdu, ale opravdu dobře.

Od ledna 2016 zaznamenala platforma 27 milionů lidé, kteří prostřednictvím Steamu provedli první nákup. To dělá přibližně 1,5 milionu nových hráčů za měsíc. V průměrné špičce je každý den na Steamu aktivních 14 milionů hráčů zároveň. Ještě v roce 2015 to bylo pouhých 8,5 milionu.

Dotahuje se na PSN

Nejzajímavějším číslem je však počet aktivních hráčů za měsíc. Se 67 miliony se Steam dostal před Microsoft Xbox Live Service, který naposledy vykázal 53 milionů hráčů. Poslední stav (květen 2017) u Playstation Network od Sony činí 70 milionů měsíčně aktivních hráčů.

Celých 34 % uživatelů Steamu pochází ze Severní Ameriky, 29 % potom ze západní Evropy. Asie, kde se platforma musí potýkat s velkou konkurencí od Tencentu, je 17 % je na třetím místě.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na