Steam přináší revoluční funkci. Umožní hrát lokální kooperaci online

Steam po letech stagnace v poslední době experimentuje s řadou různých funkcí. Ať už jde o velké změny jako je nová knihovna nebo menší experimenty, například v podobě umělé inteligence se schopností učit se.

Další novinku bychom v jistém směru mohli nazvat revoluční. Má totiž umožnit hraní všech her, které mají lokální kooperativní mód, také online, a to i tehdy, když hrou disponuje pouze jeden z hráčů.

Vývojářům, kteří mají přístup na stránky Steamworks, bylo toto oznámení zasláno emailem. Někteří z nich se pak podělili s veřejností.

Jak to bude fungovat?

V jádru této funkce stojí streamovací služba Steam Remote Play. V tomto případě však bude streamováno na počítač našeho spoluhráče a technika ponese název Together.

Podle slov zástupců společnosti Valve nebude Steam Remote Play Together o nic složitější, než kdybyste dali kamarádovi do rukou druhý ovladač. Když budete ve hře, postačí vám pouze vyvolat Steam Overlay a poslat dotyčnému pozvánku.

Pokud ji dotyčný přijme, začne stream všeho, co sami vidíte. Pakliže se hra v lokální kooperaci odehrává na rozdělené obrazovce, pak vidíte spolu s kamarádem stejný obraz, přestože každý sedíte u svého počítače. Služba bude schopná streamovat v 1080p rychlostí 60 FPS.

Technické podmínky

Aby vše fungovalo tak, jak má, musí být pochopitelně splněny určité technické předpoklady. Počítač, prostřednictvím kterého stream běží, musí být schopen zvládat více procesů zároveň. Na tomto PC poběží samotná hra, bude odsud vysílán obraz na jeden či více dalších počítačů a zároveň přijímány reakce každého hráče.

Každý z účastníků hry by měl disponovat také rychlým a stabilním internetovým připojením, a to alespoň 10 Mbps (1,25 MB za vteřinu).

Jak to bude fungovat v praxi bychom se mohli dozvědět už 21. října 2019, kdy vyjde další beta-update, jehož bude Steam Remote Play Together součástí.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na