Steam zažil vlnu spamu. Pozvánky umožní zasílat jen přátelům

V posledních letech zažila platforma Steam neskutečný růst, což však nepřinášelo pouze výhody. Skupiny a pozvánky do skupin bylo možné tvořit vcelku jednoduše, aby hráči rychle našli další hráče s podobnými zájmy a preferencemi.

V poslední době ale tyto funkce ve velké míře zneužívají spam boti, a proto musel Steam sáhnout k omezení skupinových funkcí. Zejména hráči nejoblíbenějších titulů jako Counter-Strike a Dota 2 jistě zaznamenali extrémně zvýšený počet pozvánek k návštěvě různých hazardních portálů.

Nová pravidla

Namísto veřejných a soukromých skupin budou od nynějška k dispozici tři druhy skupin:

  • Veřejná skupina – hráč do ní může vstoupit sám nebo na pozvání přítele.
  • Omezená skupina – hráči mohou vstoupit na žádost. Mohou také dostat pozvání od jiného uživatele, který má právo k přidávání dalších členů.
  • Uzavřená skupina – nejomezenější skupina. Hráči se do ní mohou dostat pouze prostřednictvím pozvánky členů, kteří k takovému konání mají oprávnění. Hráči nemohou moderátorům zasílat žádost o přidání do skupiny.

Žádosti může zprvu schvalovat pouze zakladatel skupiny, který toto právo může předat na adminy a moderátory skupiny. Jakmile se status skupiny změní z omezené na uzavřenou, budou okamžitě všechny žádosti odmítnuty. Pokud vás do skupiny někdo pozve, můžete do ní vstoupit okamžitě a přeskočíte frontu. V případě, že je žádost odmítnuta, musíte čekat, dokud vás k účasti někdo nepozve.

V dalším kroku chce Steam zrušit veškeré skupiny, které sloužily ke spamování. Vylepšení se dočká také funkce pozvánek, která by hráčům měla dát do rukou více kontroly.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na