Take-Two kupuje mobilní společnost Zynga

Společnost Take-Two Interactive má ve svém repertoáru rozhodně velmi zajímavé tituly jakými jsou třeba GTA, NBA, Civilization, Mafia, XCOM, Red Dead Redemption nebo Bioshock, ale přeci jen nechrlí tolik titulů, kolik by si hráči asi přáli. Nicméně snaha z jejich strany o větší akvizici a tím rozšířit svoje portfolio herních značek se upřít nedá.

Nedávno se snažilo koupit vývojářský celek Codemasters a tím i několik závodních herních značek, což se nakonec nepodařilo, jelikož větší sumou zatřásla společnost Electronic Arts. No a když nevyšli závodní tituly, tak se Také-Two rozhodla jít směrem mobilních her a koupila jednu z největších společností, která sama zkupovala vývojářská studia.

Foto: Take-Two

Jen pro představu o jak velký a pro spousty lidí až nepochopitelný transfer jde, tak Také-Two vyplatila za Zyngu 12,7 miliard dolarů a třeba Microsoft koupil ZeniMax za 7,5 miliardy dolarů. Tím se budeme moci snad dočkat i velkých značek Také-Two na mobilní zařízení. Opačnou cestu příliš reálně nevidím, i když Zynga má pod sebou úspěšné značky, tak se rozhodně nejedná o hry pro PC a konzole. No posuďte sami ale FarmVille, CSR2, Toon Blast, Golf Rival, Zynga Poker či Harry Potter: Puzzles & Spells asi v jiných podobách vidět ani nechceme. Za to XCOM, nebo Civilizaci si na mobilní zařízení představit dokážeme.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na