Tennis World Tour vám umožní zahrát si pouze nedokonalý zápas, a to je škoda – recenze

Foto: Tennis World Tour

Sportovní žánr je na poli videoher velmi oblíbený, chtěný a velmi dobře výdělečný. Proto si na našich herních platformách můžeme každý rok zahrát nový fotbal, basketbal, hokej nebo box, ale sem tam se dočkáme i „alternativního“ sportu, který nevychází až tak často a tím je právě tenis. Francouzská vývojářská společnost Bigben Interactive, která již má zkušenosti například s Rugby se vrací ke svým kořenům, a to k již zmíněnému tenisu, ale bude Tennis World Tour ten správný návrat nebo hra na kterou si do konce rok nevzpomeneme? A bude plnohodnotný nástupcem slavné série Virtua Tennis od Segy?

Čeká nás téměř kompletní svět tenisu a výběr sténání

Tennis World Tour je dostupné pro platformy PC. Playstation 4, Xbox One a Nintendo Switch. Hra vám nabízí čtyři základní mody. První je škola tenisu, kde se naučíte ovládání ve hře, ale i jednotlivé tenisové triky. Doporučujeme spustit jako první, protože ve hře se nenachází tutoriál. Ten má být nahrazený právě školou tenisu, ale hra vám ji hned nenabídne. Druhý mód je možnost vytvoření vlastního šampionátu nebo matche. Zde vám hra dá úplnou volnost v nastavení a vy tak můžete nastavit úplně všechno. Po délku zápasu až po výběr, zda budete hrát za slavného tenistu či za svého avatara. Třetím módem je kariéra. Zde si vytvoříte svého tenistu, popřípadě tenistku. Následuje výběr tělesné postavy. Je možné rozhodnout se mezi atletickou a svalnatou postavou. Tento výběr následně ovlivní získávání vašich tělesných dovedností. Jako atlet budete chodit na túry, popřípadě na jógu nebo jako svalouš do posilovny. Dále si nastavíte výšku, která ovšem není ve hře nějak důležitá. Mezi další možnosti úpravy postavy je výběr z přednastavených obličejů, které dále nejdou nějak měnit. Co je ovšem důležité, to je rozhodnutí, zda vaše herní postava bude hrát pravou či levou rukou, jak se bude připravovat na servis či jak ho samotný bude podávat nebo také váš přístup ke kurtu. Tím je od autoru myšleno sténání, frekvence sténání a myšlení. Ještě je zapotřebí u postavy nastavit drobnosti jako jméno, původ, věk, a to je poslední etapa vytváření vaší postavy.

Když všechno potřebné potvrdíte, mód kariéry následně navrhne výběr ze 3 úrovní. Vyzyvatel, Profesionál a Realista. Vyzyvatel má kratší utkání a můžete je i restartovat. Profesionál má stejnou délku zápasu jako vyzyvatel, ale již je nemůžete restartovat a Realista má dlouhé utkání, není možno je restartovat a ani není možnost si zapnout pomoc při ovládání. Po poptávce úrovní se dostaneme do tabulky kariéry. Ta je rozdělena podle měsíců, ve kterém můžete učinit jednu věc. Buď se zúčastnit nějakého šampionátu či zápasu, nebo trénovat v tréninkové hale s trenérem, vylepšovat svoje dovednosti, jít na speciální konference, které vám přinesou konexe anebo si prostě jen tak odpočinout a nabrat sílu, protože ta se vám za již zmíněné aktivity odebírá. Za každou aktivitu něco získáte. Například při utkání získáte XP, trenéra, manažera, speciální oblečení/rakety, zkušenosti, které získáte i při již zmíněné józe nebo trávení času v posilovně. Všechno se to zdá být i fajn, všechno je hezky i graficky nalíčeno. Dokud se do hry opravdu neponoříte. Čtvrtá možnost hraní je zatím nedostupná. Jedná se o hraní online, které bude k dostání později.

Rozhodčí bude vaše utkání nudit že spadnou ze sedačky..

Tennis World Tour se podle popisu jeví jako povedené dítě, ale není tomu tak. Grafické zpracování dopadlo dobře. Trávník je krásně zelený, stadion jak ze škatulky, vaše postava celkem detailní, ale jedině co kazí tak trochu grafický zážitek jsou diváci na tribunách. Ti svým vzhledem připomínají Laru Croft z Tomb Raideru v roce 1996. Občas bohužel se i zobrazí tabulka získaných bodu jako stažená žaluzie. Atmosféru vám taky zkazí hlášky televizních komentátorů, které jsou prázdné a nezáživné. V některých momentech mapují situaci na kurtu, ale jinak vás budou svými poznámkami štvát, tak je v klidu můžete vypnout.

Tennis World Tour bohužel ze všeho nejvíce hapruje v důležitých oblastech jako je hratelnost, ovládání a uspořádání. Autorům hry nejspíše vrtalo hlavou, jak udělat při tenisu jednoduché ovládání. Bohužel se z něho stalo ovládání nepraktické a zmatené. K tomu se váže i hratelnost. Když svého tenistu postavíte přímo na místo, kde má míč dopadnout, občas ho prostě neodpálí, i když skrze něj proletí. K našemu nepochopení taky postava běží na opačnou stranu, i když vší silou tlačíte páčku na joysticku. Auty a fauly jsou čistě náhodnou věcí a skoro nikdy nebudete vědět, kdy je a kdy není. Možná se v tomto směru snažili autoři dodat hře trochu reálný nadhled. Binec je v podstatě v celé hře. Chtělo by to celkově lépe uspořádat, jako příklad nám krásně poslouží upravení získaných dovedností pro vaši postavu. To najdete v hlavním menu místo v kariéře a takových věcí k uspořádání bychom našli spousty. Ovšem velmi smutné na hře jsou nepříjemné bugy.  Padající rozhodčí, který se na následky pádu propadne v grafice nebo nemožnost vyhodit vašeho trenéra či manažera, protože ho hra okamžitě sama od sebe přijme zpátky – to je jen pár případů toho, co ve hře najdeme.

Verdikt

Dlouho jsme se na nový tenis moc těšili, bohužel přišlo zklamání, které nezmění ani možnost zahrát si s profesionálními hráči. Mnoho chyb ve hře, špatná hratelnost a ovládání může vaši radost z tenisu pěkně zkazit. Pokud vývojáři budou chtít v sérii pokračovat, tak mají rozhodně co zlepšovat a když se podaří všechno vychytat, ve výsledku to může být skvělá hra. Za nás je však Tennis World Tour tentokrát bohužel slabý.

Hra byla testována na platformě Playstation 4.

Tennis World Tour – trailer

 

Tennis World Tour

3

Hodnocení

3.0/10

Klady

  • Pořádné tenisové prostředí
  • Možnost zahrát si s profesionálními hráči
  • Propracovaná kariéra
  • Možnost nastavit si vlastní utkáni či šampionát

Zápory

  • Špatná hratelnost a přizpůsobení
  • Ne vždy je v jednoduchosti síla (ovládání)
  • Hře by prospělo lepší upořádání
  • Obsahuje větší množství chyb
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na