THQ Nordic pokračuje v expanzi a otevírá studio v Bratislavě

Snad vědí, co činí. Tak nějak lze glosovat konání vydavatelské společnosti THQ Nordic, která jede na vlně mohutné expanze. Na jedné straně snad neuplyne měsíc, kdy by neoznámila nějakou akvizici, na té druhé ale stojí stále spíše skromné portfolio vydaných atraktivních her. Nezbývá než doufat, že tuto jistě sympatickou firmu její vlastní strategie nedožene.

A to i proto, že pro herní průmysl ve středoevropském regionu nabývá na důležitosti. Po odkoupení pražského vývojářského studia Warhorse totiž THQ Nordic oznámilo otevření nového studia ve slovenské Bratislavě.

Studio nese název Nine Rock Games a jeho zaměstnanci už jsou plně zabráni do tvorby survivalové akce. Více informací o hře bude oznámeno později.

Víme nicméně, že bratislavskému studiu šéfuje David Durčák, který mimo jiné spoluzakládal přední, dnes už ale neexistující slovenské studio Cauldron. To v roce 1997 dokončilo strategii Spellcross, která se stala první československou hrou, jež se dostala oficiálními kanály na západní trhy. Cauldron ale pracoval i na dalších zajímavých titulech, vzpomeňme Chaser, Conan nebo Soldier of Fortune 3.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na