Tohle má být nová generace herní grafiky? Fanoušci nenechali na Halo Infinite nit suchou

Foto: Microsoft

Halo Infinite představuje ukázkovou hru Microsoftu pro chystanou herní konzoli nové generace Xbox Series X. Z tohoto titulu by měla prezentovat to nejlepší, co nové zařízení, které se chvástá tím, že bude výkonnější než Playstation 5, dokáže. Jenže přesně toho jsme se od několikaminutové předváděčky Halo Infinite v rámci akce Xbox Games Showcase nedočkali. Grafika hry vypadala až povážlivě zastarale, a to místy i na poměry současné generace konzolí. Není tedy divu, že na Redditu a dalších sítích se o pokračování slavné série diskutuje, a to ne zrovna v rukavičkách.

Kritika se pochopitelně dostala i k vývojářskému studiu 343 Industries, které je za Halo Infinite zodpovědné. Jeho představitelé už začali s “damage control”, kdyý videoherní novinářce Alanah Pearce prozradili, že prezentovaná verze byla postavená na starší verzi hry. Kromě toho ani neběžela na Xbox Series X, nýbrž na počítači. “Hra byla prezentována na PC, které je reprezentativní pro zážitek, jenž hráči dostanou na Xbox Series X,” uvedli tvůrci. Je ale velmi diskutabilní, nakolik to skutečně ospravedlňuje nepříliš pozitivní stav věci. Proč autoři tedy prezentovali obstaróžní grafiku a proč se ohánějí tím, že hra běžela na PC, když to zjevně odpovídalo parametrům konzole?

Prezentace Halo Infinite vůbec nepatřila mezi ty nejpovedenější. Microsoft si během ní zakládal na omílání zaklínadel 4K a 60 fps. Jenže livestream běžel pouze v rozlišení 1080p při 60 snímcích za vteřinu. Vzhledem ke kompresi a lagům navíc z této snímkovací frekvence také nebylo mnoho k vidění. To ještě zdůraznilo poměrně málo detailní prostředí i postavy ve hře. Vznikl tak dojem, že Halo Infinite v žádném případě neodpovídá tomu, co si představujeme pod next-gen hrou a co prezentují se svými hrami ostatní vývojáři.

Každopádně nezbývá než doufat, že tvůrci na grafice ještě zapracují. Do konce tohoto roku, kdy má Halo Infinite spolu s novým Xboxem vyjít, už ale moc času nezbývá. V této chvíli by u tak velkého projektu za normálních okolností měly naplno běžet dokončovací práce a testování.

Pokud jste osmiminutovou ukázku hraní Halo Infinite ještě neviděli, můžete se na ni podívat zde.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 7 Prumer: 3.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Arethi
Host
Arethi

Reddit, rakovinový nádor internetu