Tvůrce Assassin’s Creed štve každoroční vydávání

Tvůrce prvních dílů série Assassin’s Creed, fakticky duchovní otec značky, Patrice Désilets, je zklamán tím, jakým směrem se hra vyvinula. Ba co víc, je tím dokonce rozčilen. Vadí mu zejména to, že Ubisoft značku vytěžoval na maximum a vydával ji každý rok.

Podle Désiletse Ubisoft sérii téměř zničil, když každý rok vydával nový díl. Zpočátku tato strategie vycházela a prodejní čísla stoupala, ale postupem času už byli hráči asasínů přejedení a zájem o sérii začal klesat. Dokonce se na její adresu začala objevovat vážná kritika.

Désilets proto chválí to, že nový Assassin’s Creed: Origins vychází až dva roky po Syndicate. Série si dala jeden rok pauzu a zájem fanoušků podle Desiletse jen ukazuje, že to bylo správné rozhodnutí.

Bouřlivý osud

Tvůrce také prozradil, jaký díl série je jeho nejoblíbenější. Je jím – nepříliš překvapivě – Assassin’s Creed 2.

Profesní Patrice Désiletse je s Ubisoftem velmi úzce svázán. Poté, co pro francouzskou společnost vytvořil jednu z jejích nejúspěšnějších značek, v roce 2010 odešel a pro THQ vybudoval montrealské studio, kde tvořil ambiciózní projekt 1666. Jenže THQ zkrachovalo a toto studio převzal paradoxně opět Ubisoft. Ten Désiletsovu hru zrušil a tvůrce vyhodil. Nyní pracuje na Ancestors: The Humankind Odyssey ve svém novém studiu Panache Digital Games.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na