Úspěšné procesory Ryzen od AMD vznikly jako tajný projekt ve volném čase

Opět se jednou ukázalo, že se nevyplatí zaměstnance svazovat rigidními pravidly a že volnost a kreativní myšlení může přinést více než kontinuální vývoj, ve kterém nikdo nepřemýšlí takzvaně “out of the box”. Společnosti AMD se dlouhodobě nedařilo přijít s procesory, které by mohly na nejvyšší úrovni konkurovat procesorům Intel. V podobě technologie Ryzen Threadripper se to konečně podařilo. Přitom tento projekt vůbec nebyl v plánu – ve volném čase ho vyvíjela partička zaměstnanců. Navíc potají!

“Není to věcí dlouhodobého plánování nebo vysokých rozpočtů na vývoj a výzkum. Je to mnohem osobnější a pochází z tajného projektu skupinky zaměstnanců, kteří měli vizi procesoru, který by opravdu chtěli mít ve vysoce výkonných počítačích,” uvedla Sarah Youngbauer z AMD.

Rok to bylo pouhé hobby

Pro zaměstnance byla práce na procesorech Ryzen po dobu jednoho roku v podstatě koníčkem. Teprve poté se rozhodli jít za managementem a projekt mu představit. Celá práce pro ně měla vysokou důležitost a několik let poté se z ní vyklubal Ryzen Threadripper, který z AMD udělal opět velkého hráče na poli procesorů a významně mu finančně pomohl. Přitom samotný vývoj ve výsledku nestál tolik.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na