iPhone 8 se zpozdí. Za vysokou cenu může Samsung

Už 12. září Apple ve svém novém sídle Apple Park uspořádá velkou akci, při které dojde mimo jiné k představení iPhone 8. V posledních týdnech se objevily zprávy, že nový telefon bude stát nejméně 1000, možná dokonce 1200 amerických dolarů. V České republice by se tak s potížemi dostával pod cenovku 30 000 Kč.

Podle dobře obeznámeného analytika Min-Chi Koua je to pravděpodobně způsobeno závislostí Applu na jeho přímém konkurentovi Samsungu. Ten má totiž v podstatě monopol na výrobu OLED displejů v kvalitě, kterou si americká firma žádá a kterou od ní také její zákazníci očekávaní. Pro Samsung je tak snadné navýšit ceny.

A podle všeho to také udělal. Momentálně Samsung po Applu za jeden OLED panel požaduje 120 až 130 dolarů, což je o 75 dolarů víc než kolik firmu stály panely pro iPhone 7 Plus. Došlo také k nárůstu ceny dalších komponent jako je 3D kamera.

Apple však nemíní situaci takto nechat a už hledá druhého dodavatele OLED displejů, kterým by ze sebe sejmul cenový tlak monopolisty. Problém je v tom, že ho tak snadno nemůže najít, a proto má podle nepotvrzených informací investovat miliardy dolarů do konkurenta Samsungu, další korejské společnosti LG, která by pak mohla s výrobou dostatečně kvalitních displejů začít.

Zpoždění iPhone 8

Toto se ale na ceně displejů projeví nejdříve v roce 2019. Apple chce sice svůj iPhone 8 představit už zmíněného 12. září spolu s modely iPhone 7s a iPhone 7s Plus, ale nejprve bude prodávat pouze tyto dva vylepšené modely. Začátek prodeje iPhone 8 se odkládá na neurčito, byť by podle Apple měl stihnout ještě tento rok. Podle analytika Min-Chi Koua je ale možné, že problémy s dodávkami OLED panelů budou přetrvávat až do začátku příštího roku a vynutí si další odklad.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na