V lednu vychází několik atraktivních her. Podívejte se na kompletní přehled

Leden tradičně platí za jeden z nejslabších měsíců, co se herní produkce týče. Letošní rok toto pravidlo spíše potvrzuje, což ale neznamená, že se nemůžeme těšit na několik atraktivních titulů, které mají často jedno společné: jsou sázkou na jistotu, protože jde o známá jména.

Monster Hunter World: Iceborne

Monster Hunter World se osvědčil jako vynikající dobrodružná akce, ve které mnozí strávili desítky a stovky hodin. Společnost Capcom se ho proto rozhodla obohatit datadiskem klasického střihu, který strká do kapsy všechna titěrná DLC a nabízí další pořádnou porci zábavy. Ostatně, na konzolích už vyšel a v lednu se konečně dočkají také PC hráči.

The Walking Dead: Saints and Sinners

 • Datum vydání: 23. ledna 2020
 • Vychází na PC

Další hra, která využívá slavné licence The Walking Dead. Saints and Sinners ji přenesou na systémy virtuální reality. Děj sice využívá základů komiksové série od Roberta Kirkmana, ale nesleduje osud přeživších ve státě Georgia, ale bude vyprávět zcela nový příběh odehrávající se uprostřed metropole New Orleans, a to tři roky po vypuknutí epidemie. Hráči v honbě za potravou, vybavením a zbraněmi navštíví hned několik čtvrtí města, kde se pochopitelně budou muset bránit nemrtvým. The Walking Dead: Saints and Sinners slibuje také těžká rozhodnutí s následky.

Commandos 2 – HD Remaster

 • Datum vydání: 24. ledna 2020
 • Vychází na PC, (ve 2. čtvrtletí také na PS4, Xbox One, Switch, iOS, Android)
 • Další informace o hře

Série Commandos dlouhou dobu ležela ladem, dokud se jí neujal vydavatel Kalypso. Ten kromě vzdáleného pokračování připravil také HD remaster Commandos 2: Men of Courage z roku 2001. Kromě staré dobré taktické hratelnosti se můžete těšit především na nový 3D engine, který vedle vysoce detailního prostředí nabídne také plynulý zoom a možnost točit kamerou o 360 stupňů. Commandos 2 nabídne desítku obsáhlých misí z druhé světové války, ve kterých budete ovládat skupinu spojeneckých vojáků operujících za nepřátelskými liniemi.

Praetorians – HD Remaster

 • Datum vydání: 24. ledna 2020
 • Vychází na PC

Milovníci produkce již zaniklého vývojářského studia Pyro se kromě remasteru Commandos 2 mohou těšit také na nové zpracování povedené realtime strategie Praetorians. Ta se odehrává v dobách rozmachu Říše římské a umožní vám bojovat v Egyptě, Galii nebo Itálii s cílem vystoupat na post císaře. Hra nabízí především velmi úzce profilované jednotky s jedinečnými schopnostmi a silnými a slabými stránkami, které je třeba mít na zřeteli. Remaster nabídne novou grafiku v HD rozlišení.

Days of War

 • Datum vydání: 26. ledna 2020
 • Vychází na PC (později také na PS4 a Xbox One)

Days of War je multiplayerovou akcí z druhé světové války, jejíž hratelnost a mapy nechávají vzpomenout na klasiku Day of Defeat. Hráči mohou volit mezi různými třídami s odlišnou výzbrojí. Zatímco na normálních serverech se bude moct bitev účastnit 32 hráčů, k dispozici budou také speciální eventy až pro 100 hráčů. Zejména legendární mapa Omaha, kde se odehrálo vylodění v Den D, k tomu bude jako dělaná. Hra využívá Unreal engine 4.

Journey to the Savage Planet

 • Datum vydání: 28. ledna 2020
 • Vychází na PC, PS4, Xbox One

Tento kousek od Typhoon Studios je poměrně bizarním dobrodružstvím hraným z pohledu první osoby, ve kterém budete prozkoumávat planetu pro společnost Kindred Aerospace. Hra se v žádném případě nebere vážně a nese se spíše v humorném duchu. Zahrajete si buď sami nebo v kooperativním módu. Přes určitou ujetost má Journey to the Savage Planet velký potenciál, protože za ním stojí ostřílení tvůrci.

Warcraft 3: Reforged

Další slavné jméno a v podstatě sázka na jistotu. Ačkoliv Blizzard už dlouhá léta nepřidal dalšího zástupce do své legendární strategické série, připravuje alespoň remake povedeného třetího dílu. Warcraft 3: Reforged nabídne původní kampaně, kdy si autoři na poslední chvíli rozmysleli určité změny a nechali je tak, jak byly. Velkých změn tak doznal především editor úrovní, který umožní velké změny. Nepohrdneme samozřejmě ani moderním grafickým kabátkem.

Wolcen: Lords of Mayhem

Tuto diablovku sice už můžeme nějakou dobu hrát v předběžném přístupu, ale vydání hotové verze je v plánu právě na konec ledna. Není příliš co řešit – autorům se za roky Early Accessu povedlo hru velmi dobře vyladit, a tak nabízí solidní hratelnost akčního RPG ve fantasy prostředí. Zároveň nejde o nic světoborného, byť se na Wolcen hezky dívá díky použitému CryEnginu 3.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 11 Prumer: 2.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Meddy
Host
Meddy

Wolcen v poslední době sklízí velmi negativní reakce od lidí, kteří podpořili jeho vznik. Od originální otevřené hry se zajímavými herními mechanikami se zřejmě zvrtnul v “další Diablo clon” což není to, co od něj bylo očekáváno. Tudíž bych byl s větou: “Není příliš co řešit – autorům se za roky Early Accessu povedlo hru velmi dobře vyladit, a tak nabízí solidní hratelnost akčního RPG ve fantasy prostředí.” hodně opatrný.

Fune
Host
Fune

Bude War3 i s českým dabingem?

Oldis
Host
Oldis

nebude :/
ale snad se najde nejaky figl a pujde nejakym zpusobem prenest ale to by musely hry mit podobnou strukturu dat a to si myslim ze je “imposible” .. :/