Valve pracuje na novém Half-Life. Bohužel ne na takovém, jaké bychom si přáli

Foto: Half-Life

Spekulace o přípravě nového Half-Life se potvrdily. Vývojářské studio Valve prostřednictvím Twitteru oficiálně oznámilo titul Half-Life: Alyx. Není to však ani vytoužený třetí díl, ani snaha o restart série. Jde o hru pro virtuální realitu. Konkrétní informace zatím neznáme. Na 21. listopadu je však v plánu velké představení hry.

Jak už ale název hry napovídá, důležitou roli bude hrát známá postava Alyx Vance. Fanoušci série si ji budou pamatovat z Half-Life 2, případně dvou následujících epizod. Je dobrou přítelkyní Gordona Freemana, hlavního hrdiny dosavadních her. Alyx je kromě toho dcerou doktora Eliho Vance.

Oznámení Half-Life: Alyx přichází přesně na 21. narozeniny prvního dílu Half-Life a více než 12 let po vydání dosud posledního zástupce Half-Life: Episode 2. Přestože nejde o plnohodnotný díl v sérii, respektive klasický titul, je tu přeci jen šance, že se Valve ke své slavné značce vrátí ve větším rámci.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na