Na vesmírném simulátoru Star Citizen pracuje už téměř 500 vývojářů. Tým přitom neustále roste

Star Citizen je zcela nezávislým herním projektem, který nefinancuje žádný vydavatel ani investor, nýbrž samotní hráči. Ti se přitom svými nekončícími příspěvky postarali o to, že na tomto projektu vesmírného simulátoru může pracovat už 475 vývojářů. Tým kolem Chrise Robertse přitom neustále roste.

Vývojářské studio Cloud Imperium Games už má po světě rovnou pět poboček, protože na jednom místě by jen obtížně shánělo tolik kvalifikované pracovní síly. Největší tým je usídlen překvapivě v anglickém Manchesteru a čítá 234 zaměstnanců. Americké týmy v Austinu a Los Angeles jsou kompaktnější a mají kolem 70 lidí. Přibližně 80 vývojářů pak sídlí v německém Frankfurtu, kde se připravuje zejména singleplayerová kampaň nesoucí název Squadron 42.

Je třeba si uvědomit, že Cloud Imperium Games pracuje na velmi moderní technologii a pak v podstatě na dvou samostatných hrách. Squadron 42 má podle Robertse rozměry klasické AAA hry a pak je tu samozřejmě ještě samotný ultimátní Star Citizen s obrovským univerzem a plejádou možností, kterým se lze věnovat.

Autoři si mohou početné stavy dovolit. Hráči jim přispěli už téměř 180 miliony dolarů, přičemž tato suma neustále stoupá. Star Citizen se tak stane jednou z nejdražších her všech dob, a to za ním stojí jen peníze od samotných hráčů.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na