Vychází akce Control. Recenze jsou velmi pozitivní

Herní sucho, které nás trápí už několik měsíců, pomalu, ale jistě končí. Předvojem pořádné podzimní nadílky je ambiciózní akce Control, na které v posledních letech pracovali ve finském vývojářském studiu Remedy Entertainment, jež stojí za takovými tituly jako Max Payne nebo Alan Wake.

Popravdě, na základě dosavadních informací jsme si nebyli úplně jistí, zda bude Control skutečně povedenou záležitostí. V mnoha ohledech je tato hra totiž dost podivná, což pochopitelně souvisí se zvláštním kancelářským prostředím, ve kterém se odehrává, a paranormálními schopnostmi hlavní hrdinky.

Jak to tak ale vypadá z prvních recenzí, Control se nemá ve výsledku za co stydět. Kritici povětšinou vynášejí povedený příběh, průzkum lokací a uspokojující bojovou stránku. Už dopředu pak bylo jasné, že hra bude vynikat po grafické stránce. Využívá také raytracingu a všechny ty detaily se promítly do HW požadavků.

Hodnocení Control na serveru Metacritic je tak vysoce nadprůměrné a zatím se drží na 81 % v případě verze pro Playstation 4. Hra je k dispozici také pro PC a Xbox One.

Control – launch trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 3.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na