Vychází RPG CryoFall. Ze všeho nejvíce připomíná staré dobré Fallouty

Multiplayerová premisa loňského Falloutu 76 u většiny fanoušků této série tvrdě narazila. Mnozí si přáli raději další singleplayerový Fallout, na který byli zvyklí. Ostatně, není divu. Z tohoto pohledu je možná lepší, když experiment proběhne pod jiným názvem. Jako například v případě právě vycházejícího CryoFall.

Tak se jmenuje nové online RPG od vývojářského studia AtomicTorch a vydavatele Daedalic Entertainment. Na první pohled však nechává vzpomenout na staré dobré časy izometrických RPG. Slibuje společný boj o přežití na cizí planetě, a to včetně craftingu, technologického pokroku, systému rozvoje postavy atd. Důležité je, že první recenze jsou veskrze pozitivní.

Kromě toho, že v nich často padá přirovnání k Falloutu, zmiňují mnozí hráči také podobnost s oblíbeným online titulem Rust. Zároveň chválí obsah aktuální verze, která je přitom stále přeci jen v předběžném přístupu. Rozdílné jsou názory na interakci s ostatními hráči. Jedni informují o přátelskosti a nápomocnosti rodící se komunity, další tvrdí, že byli hned po vstupu do hry zastřeleni. Autoři však ujišťují, že chystají spuštění čistě PvE serverů.

CryoFall není žádným malým projektem. Ve vývoji je už tři roky a vývojáři plánují, že by letos vydali finální verzi. Aktuálně hra stojí 20 euro, přičemž zvažují, že s přibývajícím obsahem se cenovka bude zvyšovat.

CryoFall – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 4.5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na