Vyšel vesmírný simulátor X4: Foundations. Hodnocení hráčů se z negativního změnilo v kladné

Poněkud ve stínu slavného Star Citizenu, jehož vydání je ale stále v nedohlednu, vznikal dlouhé roky vesmírný simulátor X4: Foundations coby pokračování oblíbené a dlouholeté série X.

Když hra konečně 30. listopadu vyšla, objevila se na internetu celá řada velmi negativních ohlasů, které hovořily o tom, že je hra promořená bugy a technickými chybami. Zdálo se, že půjde o velmi nepovedený start. Překvapivě se ale poměrně rychle misky vah obrátili. Hráči se do X4: Foundations, která je velmi komplexním a složitým titulem, zakousli a začali přicházet také na jeho kladné stránky. Zjevně jich není málo, protože na Steamu se negativní hodnocení za dva dny přelilo ve spíše kladné.

X4: Foundations opět vychází z oblíbené premisy předchozích dílů, kdy začínáte coby naprostá vesmírná nula, ale s tou výhodou, že se můžete pustit do čehokoliv se vám zachce. Postupem času je kupříkladu možné vybudovat vlastní obchodní impérium nebo se živit coby pirát. Ve hře můžete ovládat svá plavidla a v pozdější fázi hry se z X4 stane strategie, kdy budete organizovat intergalaktické impérium na ingame mapě.

X4: Foundations vyšlo ve verzi pro PC a je k mání na Steamu a GOG.com. K dispozici je standardní, stejně jako sběratelská edice.

X4: Foundations – záběry z hraní

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

7
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Danny
Host
Danny

Nejhorší díl a nějvětší sklamání!!!! Po 10. letech hraní X3, kterou považuji za naprostý !!MASTEPIECE!! jsem se tešil jako malý kluk až budu moct zahrát X4. ZBYTEČNĚ! Stará dobrá X3(AP) je ve všech ohledech mnohem lepší něž tahle zbytečně složitá blbost kde ani softwary nefungujou jak mají, když dáš kapitánoví příkaz ať zadokuje na stanici tak se ten zabugovaný zelený magor půl hodiny otáčí a pak stejně lětí někam uplně na druhou stranu sektoru.. Tvoje turety se do nepřátel trefí jen čirou náhodou, zato 3 neprátelské lodě třídy !”S”! ti vyřadí křižník do minuty protože proč ne žejo.. xDDDD Nevyváženost… Číst vice »

Palantir
Host
Palantir

Hral jsem x rebirth, teď hraju a první 2hodiny trvalo si zvyknout na ovládání, ale pak se to zlomí a je to super 🙂 už mám 4 těžební lodičky v mém těžebním impérium co mi vydělávají sami a ktomu létám náhodně mise.

Jack
Host
Jack

Jen tak mimochodem vy kritici hrál někdo z vás dřívější Xka?

funboy
Host
funboy

Protože je to hype, ta hra je sračka a u refundovaných her mažou recenze(viz můj případ).

Říct si padesát éček, kterou si běžně účtují AAA tituly, ale přitom se furt vymlouvat na to že je jsme malé indie studio, které dodává céčkový produkt, je prostě zločin.

Zed
Host
Zed

Tak nehrál jsem to, ale co říkáš určitou logiku má.

funboy
Host
funboy

Hru jsem hrál hodinu pak jsem dal refund, protože graficky to bylo nesnesitelné a ovládání naprosto příšerné(mimochodem, hraju Kenshi a Rimworld a miluju pixelovky, takže kurva fakt nejsem nějakej pokrytec).

Napsal jsem recenzi, dal refund a šup recenze smazána 😀

X-pařmen
Host
X-pařmen

No, co se grafické stránky týče, dost mě to zklamalo. Hrál jsem X3 TC, AP, pak X Rebirth, kde jsem ani nedohrál ještě příběh, protože je to zkrátka hrozná nuda, ale to byly všechny X-ka. Abych se vrátil k té grafice, doufal jsem, že to nějak vylepší, ale je to CTRL+C … CTRL+V z X Rebirth. Je to špatný. Prach, pozadí vesmíru, lodě vypadají jak z minulého desetiletí, jediné, co se mi líbí jsou planety, ale vlastně i ty jsou průměrné….

A za tohle chtějí 50 Eček??? To je smutné. Ta hra by si zasloužila dokončit po všech stránkách.