Vytvořil skvělý nástroj na herní obrázky. Autoři ho za to pronásledují

Pokud jste v poslední době viděli krásné obrázky z her jako The Division, Battlefield 1 nebo Star Wars: Battlefront 2, je dost pravděpodobné, že vznikly s pomocí jednoho jediného prográmku – Cinematic Tools.

Tento software dokáže kameru oprostit od hlavní postavy, zneviditelnit herní rozhraní, zastavit čas a řadu dalších hrátek, které zkrátka potřebujete, když chcete ve hře udělat pěkný záběr.

Autorům her, ve kterých je Cinematic Tools možné použít, se však tato aktivita příliš nepozdává. Tvůrce tohoto softwaru, kterým je Fin Matti Hietanen, teď dokonce dostal ban v The Division, a to právě za testování Cinematic Tools v této hře.

Pravdou je, že takový krok není zase tak překvapivý. Cinematic Tools totiž staví na jiném programu, který se jmenuje Cheat Engine a už z tohoto pohledu je velmi podezřelý. Využívají ho totiž hráči, kteří nechtějí dělat hezké obrázky, ale kteří chtějí podvádět. Jeho použití autoři her v podmínkách obvykle zapovídají, a proto mohou postihnout i hráče, kteří využívají jeho nadstavby, byť přímo nepodvádějí.

Je to velká škoda, protože s pomocí Cinematic Tools vznikají opravdu krásné práce. Můžete se podívat například na výtvory in-game fotografky Larah Johnson.

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na