Vývojář Zaklínače 3 hru ve volném čase vylepšil a vydal bezplatnou modifikaci

Zaklínač 3: Divoký hon

Polské studio CD Projekt RED jednoznačně oznámilo, že sága zaklínače Geralta je u konce a do fantasy světa Andrzeje Sapkowského už se jen tak nepodíváme. Celý tým teď pilně pracuje na sci-fi Cyberpunk 2077 (preview), což ještě pár let potrvá.

Přestože je to i případ Andrzeje Kwiatkowského, který ve firmě pracuje na pozici seniorního gameplay designera, představuje pro něj Zaklínač 3 až příliš velkou srdcovku na to, aby ho jen tak opustil.

Ve volném čase tak na hře dále pracoval a teď vypustil do světa modifikaci FCR3 – Immersion and Gameplay Tweaks. Jde o soubor nejrůznějších vylepšení, která teď může využívat každý.

Malé, ale podstatné změny

Na první pohled jde spíše o kosmetické změny. Fanoušci hry ale jistě uznají, že ve většině případů trefují hřebíček na hlavičku a dělají ze Zaklínače 3 ještě lepší zážitek. Jejich cílem je totiž především to, aby hra byla autentičtější.

Kupříkladu tak byly přepracovány reakce postav ve chvíli, kdy Geralta přistihnou při krádeži. Zatímco dříve to ignorovaly, teď jsou zděšené nebo vás dokonce nazvou zlodějem.

Úprav se dočkal také systém alchymie. Zkušení hráči jistě dosvědčí, že s trochou správných znalostí šlo některými lektvary z Geralta udělat doslova superhrdinu, což samozřejmě poškozovalo vyváženost herního zážitku. S modifikací už to možné není.

Nutno dodat, že modifikace FCR3 – Immersion and Gameplay Tweaks není oficiální a je tak dostupná pouze pro PC hráče. Xbox One ani Playstation 4 úpravy her neumožňují.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na