Plány na Zaklínače 4? Další hra s Geraltem už nebude, ale návrat do jeho světa je pravděpodobný

Další díl Zaklínače zatím není v plánu, není však vyloučeno, že se jednoho dne nepodíváme do jiné hry, která by využila svět, který proslavil zaklínač Geralt z Rivie. Takto to staví autoři z polského vývojářského studia CD Projekt Red.

Příběh Geralta definitivně skončil v Zaklínači 3: Divoký hon, jak prozradil ředitel CD Projektu, Adam Kicinski. Autoři chtěli příběh od začátku pojmout jako trilogii, a proto v současnosti nemají plány na Zaklínače 4.

Investoři by neodpustili

Kicinski však dodává, že jeho firma stále na značku drží práva a je tak pravděpodobné, že se jednoho dne do světa zaklínačů vrátíme. Tvůrci mohou vyprávět jiné příběhy ze Severního království a provincií Nilfgaardského impéria. Kicinski se obává toho, že by jim fanoušci, ale ani investoři (CD Projekt je na burze obchodovanou společností) neodpustili, kdyby tuto lukrativní značku nechali definitivně padnout. Zejména Zaklínač 3 se totiž prodával skvěle a umožnil firmě obrovsky vyrůst.

Momentálně CD Projekt pracuje na ambiciózním RPG z budoucnosti Cyberpunk 2077. Již dříve ale uvedl, že oproti dřívějšku chce mít více rozpracovaných projektů. Kdo ví, možná už tak o návratu Zaklínače tvůrci začínají uvažovat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
12Stig12
Host
12Stig12

Bylo řečeno, že Geraltův příběh je uzavřen datadiskem O víně a krvi. Jenže to nemusí znamenat, že Z4 bude bez Geralta. Povídky se odehrávají nejdřív, když má 70 let. Dejme tomu, že na Stezku vyráží ve 20. A je tu nepopsaných 50 let…

Raze
Host
Raze

Když jsem tehdy v televizi v Game Page (přesný název si bohužel nepamatuji) viděl ukázku na první hru Zaklínače, tak jsem si říkal, to zase bude nějaká hovadina. Ale potom co jsem viděl videa u dvou YouTuberů, tak mě příběh Geralta zcela pohltil. Pro mě jedna nejlepších her co jsem kdy hrál nebo viděl. Klobouk dolů CD Projekt Red. Hlavně nespadněte do těch samých srač*k jako jiná studia.

Starejcintal
Host
Starejcintal

moc bych si přál aby si CD projekt držel kvality ale většinou vítězí prachy a marketing nad kvalitou dřív nebo později…přijde mi správný uzavřít příběh Geralta a nenapadá mě žadný koncept , který by to oživil…