FIFA a NHL už nemusí vycházet každý rok, avizuje EA. Platit se bude měsíčně

Ta tradice trvá už více než dvacet let. Každý rok se objeví nové verze oblíbených sportovních sérií jako FIFA, NHL nebo Madden NFL. Rapidní změny herního průmyslu toto mohou ale rychle změnit.

Jak známo, společnost Electronic Arts si velmi libuje v pojetí her jako služby. Tomu každoroční vydávání samostatných titulů příliš neodpovídá. Není tedy divu, že šéf EA Andrew Wilson v rozhovoru pro Bloomberg naznačil, že by sportovní série mohly přejít na model předplatného nebo updatů, coby “365denní live service”.

Enormní zisky už dnes

Hráči by si tak každý rok nekupovali hru za plnou cenu, ale platili by si podporu formou měsíčních poplatků, případně za nějaké větší obsahové balíčky. V takovém případě by pravděpodobně vývoj neuháněl takovým tempem jako dnes, kdy dochází meziročně k poměrně velkým změnám v hratelnosti, byť si i tak mnozí hráči stěžují na jejich nedostatečnost.

Částečně už je tento model aplikován v módu Ultimate Team, který je k dispozici pro FIFA, NHL i Madden NFL a který hry v jednotlivých ročnících udržuje výdělečné do vydání nové verze. Jen službami pro tyto hry EA každoročně vydělá 800 milionů dolarů.

Andrew Wilson neuvedl, v jakém horizontu s přechodem sportovních her na službu počítá. Přestože to takto natvrdo neřekl, jisté je to, že tato situace jednou nastane.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na