Diablo 4 na dohled? Blizzard na sérii aktivně pracuje

V rámci proběhnuvšího Blizzconu se žádné novinky ohledně pokračování oblíbeného Diabla neobjevily. Šéf společnosti Blizzard, Mike Morhaime, přesto dává fanouškům série naději, že Diablo 4 jednou vyjde.

V rozhovoru pro magazín Game Informer promluvil o budoucnosti značky Diablo. Na otázku, proč série neměla na letošním Blizzconu žádný větší výstup, odpověděl: “Milujeme značku Diablo stejně jako všechny ostatní. Patří k hlavním značkám Blizzardu a my o ní aktivně přemýšlíme a pracujeme na její budoucnosti. Ještě ale nejsme připraveni o tom mluvit.”

Zkušenosti s MMO

Náznaky nového dílu Diabla se přitom množí. V říjnu Blizzard začal hledat producenta pro nový projekt ze světa Diabla. Jednou z podmínek byly zkušenosti s MMO hrami. Je tedy možné, že hra bude ještě více sázet na online hru a spolupráci mezi hráči. Nakonec, Blizzard má na kontě i veleúspěšné MMO World of Warcraft.

Diablo 4 a rok 2020

Nutno dodat, že Diablo 3 vyšlo v roce 2012, a tak už pomalu, ale jistě nazrává čas, kdy by se Diablo 4 mohlo objevit. Samozřejmě by ho Blizzard musel nejprve oznámit a jak známo, od tohoto okamžiku většinou v případě této společnosti uplyne ještě hodně vody než hra nakonec vyjde. Tipujeme tedy, že by Diablo 4 mohlo vyjít nejdříve v roce 2020. Na druhou stranu jsme si téměř jisti, že si Blizzard nenechá ujít příležitost ho vydat, protože trojka se prodávala fantasticky a RPG jsou obecně mezi hráči oblíbená. Mnohem více než třeba strategie, což je třeba důvodem toho, že jsme se ještě nedočkali Wacraftu 4.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na