Výrobce vozů Humvee žaluje autory Call of Duty. Nedal povolení k jejich využívání

Firma vyrábějící známá vozidla Humvee pro americkou armádu zažalovala společnost Activision Blizzard za neoprávněné využití těchto aut v několika hrách série Call of Duty.

Mateřský koncern AM General, který výrobu Humvee zajišťuje, viní herního giganta z neoprávněného obohacování a požaduje vysvětlení a náhradu škody. Konkrétní požadovaná částka nebyla uvedena, jistě však vzhledem k enormnímu úspěchu série Call of Duty nebude nízká.

Neoprávněné použití v několika hrách série

V žalobě se konkrétně popisuje porušení ochranných práv, a to na celkem 50 stranách, které jsou doplněné o screenshoty z řady her série Call of Duty. Firma požaduje také ukončení prodeje hraček, knih a fanouškovských předmětů s touto tematikou.

Podle výrobce Humvee postupoval Activision ve zobrazování vozidel zcela vědomě a žádá proto vyrovnání. Předtím zkrachovaly snahy o mimosoudní vyrovnání, které se táhly přibližně rok, než došlo k současné eskalaci. Activision se k věci nevyjádřil s dovětkem, že právní procesy veřejně nekomentuje.

Vozidla Humvee využívá americká armáda už tři desetiletí. Poprvé se objevila v roce 1986 a od té doby se jich prodalo 278 000 kusů. Svého času se vyráběla také civilní varianta tohoto vozu – Hummer.

Call of Duty je pak jednou z nejúspěšnějších herních sérií všech dob. Celkem se jí prodalo už přinejmenším 250 milionů kusů. Poslední díl – Call of Duty: WW2 – je zatím nejúspěšnější. Za první víkend prodeje vydělal 11 miliard korun. Není tedy divu, že výrobce vozidel Humvee vidí šanci něco vysoudit.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na