Vývojáři Playerunknown’s Battlegrounds se ztrapnili v Asii. Omlouvají se za obsah z druhé světové války spojený s masakry

Foto: PUBG

Nový obsah pro oblíbenou online akci Playerunknown’s Battlegrounds vzbudil v Asii doslova masivní vlnu kritiky. Důvodem je jeho souvislost s imperiálním Japonskem v 2. světové válce, které páchalo válečná zvěrstva na Korejcích a Číňanech. 

Ve hře se tak objevila například pilotní maska se symbolem vycházejícího slunce, která byla v podstatě kopií té, již používali vojáci imperiálního Japonska ve druhé světové válce. Jeden z botů, tedy vojáků řízených umělou inteligencí, pak nesl jméno Unit 731, což odkazuje na japonskou divizi, která za 2. světové války prováděla experimenty na čínských, korejských a ruských zajatcích. Podle odhadů stály život více než 10 000 lidí.

Kontroverzní obsah byl odstraněn

To, co bylo podle všeho zamýšleno pouze jako odkaz na agresivní politiku Japonska ve válce, ve výsledku poštvalo proti vývojářskému studiu Bluehole a společnosti PUBG Corp. značnou vlnu nevole, zejména od čínských a korejských hráčů. Právě oni přitom patří k největším hráčským skupinám Playerunknown’s Battlegrounds.

Autorům nakonec nezbylo než se veřejně omluvit a inkriminovaný obsah z PUBG stáhnout. Do budoucna přitom přislíbili, že herní prvky budou lépe kontrolovat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Karel
Host
Karel

Místo toho nevhodného obsahu měli ze hry odstranit Rusáky ,Koreice a číňany