Vývojáři si libují. Xbox One X je výkonný jako high-end PC, ale za mnohem nižší cenu

Herní konzole Xbox One X přijde na trh už 7. listopadu a mohla by se stát zajímavou alternativou i pro PC hráče. Za příznivou cenu totiž nabízí výkon dostatečný pro 4K rozlišení a HDR. Podle dostupných informací by se konzole mohla vyrovnat dokonce výkonnému počítači.

Tvrdí to alespoň Paul Bettner, který stojí za titulem Super Lucky’s Tale, který vyjde jak na Xbox One X, tak na PC. V případě Super Lucky’s Tale bylo podle Bettnera při převodu z PC na konzoli nutno udělat jen velmi málo úprav. Dodává dokonce, že efektivně využitelný výkon high-endového PC s grafickou kartou Nvidia Geforce GTX 1060 až Nvidia Geforce GTX 1080 není o mnoho vyšší než Xboxu One X.

Záviset bude na potřebách hry

Paul Bettner přiznává, že Super Lucky’s Tale může být případem, který konzoli Microsoftu velmi sednul. Hra měla přesně ty správné požadavky na to, aby běžela v rozlišení 4K při frekvenci 60 snímků za vteřinu. Jiné hry mohou mít odlišné požadavky a rozdíl mezi konzolí a výkonným PC bude větší.

Reálně tomu tak pravděpodobně bude. Ale i tak nabízí Xbox One X podle všeho obrovský výkon na to, že bude stát 13 tisíc korun. Pokud byste chtěli PC s odpovídajícím výkonem, zaplatili byste o desítky procent více. Na druhou stranu je počítač pochopitelně variabilnější a do budoucna je možné ho upgradovat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jéňa
Host
Jéňa

To nemysli vazne..Hra to nemusi bejt spatna ,ale timhle se chlubyt na sve vlajkove lodi ,na tom nadstroji casu!!MS je ubohej nic vic.Nenabizi hracum nic proc tu konzoli koupit at je jakkoli vykona…Je to asi stejne jako mit LaFerrari a jezdit snim z dolni do horni po nasich tankodromech.