Zaklínač 3 a Cyberpunk 2077 se mohou dočkat online spin-offů, tvrdí autoři

Foto: Cyberpunk 2077

Multiplayerová komponenta je pro herní studia a vydavatele v dnešní době extrémně důležitá. Základna hráčů, kteří milují online hraní a chtějí se mu dlouhodobě věnovat, jednoduše stále roste, a tak se v tomto odvětví točí velké peníze. Není proto divu, že tvůrci neváhají do podobných projektů investovat. Jako ideální se pak ukazují zejména online tituly, které vycházejí ze známých značek. A jak se ukazuje, polský CD Projekt RED si z tohoto koláče chce rovněž kousek odkrojit.

Už před nějakou dobou bylo avizováno, že se chystaný Cyberpunk 2077 dočká multiplayerového módu, který však vyjde až s časovým odstupem od vydání singleplayerové části. Nicméně John Mamais, šéf krakovské pobočky CD Projektu, se nechal slyšet, že nejde o jedinou multiplayerovou myšlenku, kterou se tým zaobírá. Ve hře je také samostatná online hra, která by vycházela ze světa Cyberpunku 2077, tedy svého druhu spin-off. Podle Mamaise bude záležet především na tom, jak bude hra přijata.

Tip na článek:  Cyberpunk 2077 bude hratelný i na smartphonech. Vyjde totiž pro Google Stadia

Nemůžu říct, co za hry to bude. Mohu říct jen to, že co si přeju. Mám rád Cyberpunk, a tak bych rád dělal více her této značky. Mám ale rád také The Witcher, a tak bych rád dělal další hry se Zaklínačem. Může to být cokoliv. Nová značka nebo licencovaná značka. Kdo ví? Ještě není rozhodnuto,” uvedl Mamais. Podle něj disponuje CD Projekt RED kapacitami pracovat na více než jedné hře současně.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 3.8]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na