Need for Speed Heat je hotové. Nemělo by obsahovat mikrotransakce, hráči se ale přesto obávají

Společnost Electronic Arts dala světu vědět, že chystaná závodní hra ze slavné série Need for Speed Heat dosáhla stavu gold. Je tak hotová a putuje do lisoven. Práce pro tvůrce ale nejspíše nekončí a v přípravě už je obligátní Day 1 patch, tedy oprava, která vyjde v den vydání a bývá pěkně obsáhlá.

Need for Speed Heat nabídne závodění ve dne i v noci ve fiktivním Palm City. Ve dne se konají takzvané Speedhunter Showdown závody, kdy se postavíte v klasických závodech, offroadu nebo driftu proti závodníkům řízeným umělou inteligencí a utkáte se s nimi o virtuální prémie a reputační body. Čím vyšší počet těchto bodů získáte, tím rychleji budete stoupat po úrovních vzhůru a odemykat si nové díly pro tuning. Za ně potom zaplatíte in-game měnou.

Jakmile přijde noc, jsou na pořadu ilegální pouliční závody. Zde můžete získat také takzvaný Heat-Level, který pak funguje jako multiplikátor pro reputační body. Získáte jich více, pokud pojedete obzvlášť divoce a agresivně. Taková jízda nicméně vzbudí pozornost policie, a pokud se vám jí nepodaří v honičce porazit, počítejte s pokutou.

Tip na článek:  Legenda Need for Speed - vzpomínka na všechny díly série

EA dopředu přislíbila, že Need for Speed Heat nebude obsahovat mikrotransakce a lootboxy, což je jednoznačně pozitivní rozhodnutí. Přesto však nejnovější díl oblíbené série vzbuzuje nedůvěru mezi hráči. Internetová fóra jsou plná negativních reakcí na zveřejněné záběry z hraní, které podle nich nerespektují ducha série a nesou se ve stylu posledních dílů, jež jsou všeobecně považovány za nepovedené. Přesto nezbývá než doufat, že Heat dopadne lépe než Need for Speed Payback.

Need for Speed Heat vychází 8. listopadu 2019 na PC, Playstation 4 a Xbox One.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na