Závislý hráč apeluje na Electronic Arts. Ve hrách utratil 300 000 korun

Momentálně probíhá výbušná debata, zda kupování takzvaných lootboxů ve hrách představuje hazard nebo ne. Zatím se k žádnému jednotnému výsledku nedošlo. Jisté však je, že možnost nákupu virtuálních předmětů má na některé lidi velmi negativní dopady, které mohou končit například závislostí.

Jeden z takových lidí na fóru Reddit zveřejnil otevřený dopis, ve kterém popisuje svou závislost na počítačových hrách, konkrétněji pak na nákupu virtuálních předmětů. Dopis směřuje především společnostem Electronic Arts a DICE, které stojí za Star Wars: Battlefront 2, jež se ocitlo v jádru debaty o mikrotransakcích. Obecně však míří na všechny tvůrce her, kteří coby obchodní model používají mikrotransakce.

Na hrách chybí varování

Jako důkaz své závislosti tento hráč zveřejnil mimo jiné výpis ze svého bankovního účtu, ze kterého je patrné, že za nákupy ve hrách vydal 13 500 dolarů, což je přibližně 300 000 Kč. Nedává však vinu autorům her, nýbrž jen a jen sobě.

Chce však poukázat na téma závislosti na hrách a požádat vydavatele, aby v budoucnosti postupovali citlivěji. Domnívá se, že pokud je na hrách varování před sexuálním či násilným obsahem, nemělo by chybět ani varování před vypěstováním možné závislosti. Varování před mikrotransakcemi mělo být na hrách už dávno.

Mimochodem, tento konkrétní hráč většinu ze zmíněné částky vydal za nákup předmětů ve hrách Counter-Strike: Global Offensive a Smite. Aktuálně podstupuje terapii.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

8
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

to je zas clanek. Vi autor clanku co vubec je CS:GO, ocividne ne.
1. Jedna se pouze o skiny, zadna herni vyhoda
2. Ty skiny muzete zase prodat, kdyz budete mit stesti tak i za vic nez jste je koupili. Pokud to nebyl debil a nelootoval case, pak je to idiot a o penize by prisel tak ci tak

Airoch
Host
Airoch

Hráč? Lidi co platí za výhody ve hrách proti ostatním, kteří vše získávají poctivě ve hře, to pro mě nejsou žádní hráči. Jsou to jen ubozí podvodníci a je mi jedno jestli je to ve hře povolené nebo ne. Takovým přeju a dělám jen to nejhorší co jde.

pete
Host
pete

retard, kvůli kterém se tydle humusy do her cpou…

Pavel
Host
Pavel

Prostě feťák.
Taky vysolí cokoliv,aby si užil víc a vííc ještě víííc.

Taky jsem pařil, ale v určitým čase se musí člověk odtrhnout a vyrazit na vyšší level do reálu,
ale na tenhle level moc lidí nemá.

Pak zjistí, že byznys je takový reálný RPG až strategie a že lidi v zaměstnání
jsou vlastně ty bezejmenný postavičky,co jim rozdáte úkoly a oni makají,

Stejný pravidla.

sukovf
Host
sukovf

Když je někdo idiot a cpe další peníze do hry, za kterou už jednou zaplatil, musí počítat s tím, že to nemusí dopadnout dobře.

Gay Satan
Host
Gay Satan

Tak v CSGO… Tam je skin drazsi (a casto i nekolikanasobne) nez kdyby si koupil danou zbran ve skutecnosti.

Curly
Host
Curly

v CS:GO? To byl zas jeden ze sráčů, co si tam pobíhal s M9 Ruby, DL apod :d

Lazarus
Host
Lazarus

Tak to mě brzo asi čeká taky….. Akorát těch peněz nemám tolik, kdybych ale měl… 😀