Akce Rust vychází po čtyřech letech v předběžném přístupu. Co očekávat?

Multiplayerovou survival akci Rust můžete od prosince 2013 hrát v rámci předběžného přístupu. Skoro se zdálo, že hra snad už nikdy oficiálně nevyjde. Nakonec se tak ale stane. Vývojářské studio Facepunch oznámilo termín vydání, kterým je 8. února tohoto roku.

Namísto aktuálních 20 euro v předběžném přístupu bude hotová hra stát 35 euro. Vysvětlení autorů, proč Rust vychází právě nyní, však poněkud hapruje, protože hra stále není úplně hotová. “Pokud by neexistoval Early Access, domníváme se, že bychom titul vydali v té podobě, v jaké je teď,” stojí v jejich prohlášení.

Stále nehotová hra

Vývojáři prosí hráče o to, aby Rust paušálně nesrovnávali s jinými hrami, ale aby ho vnímali v kontextu jeho vlastního vývoje, ve kterém bylo mnohého dosaženo. “Nevnímejte to jako odvrácení od prototypů, je to spíše jako vstup do alfy. Pochopitelně tento krok nevidíme jako začátek alfy – to je jen příklad. Vstupujeme do stabilní verze toho, čeho jsme dosud dosáhli,” pokračuje poněkud zvláštní vysvětlení.

Hráči tak mají hru porovnat s tím, jak vypadala na začátku předběžného přístupu. Velký odstup od předchozí verze odůvodňuje ukončení Early Accessu.

Rust bude mít dvě verze

Abychom byli féroví, musíme říct, že podobně postupuje řada jiných studií. Ani Playerunknown’s Battlegrounds nebo ARK: Survival Evolved nevyšly jako úplně hotové a vyladěné hry. A stejně jako jejich autoři, také tvůrci Rustu slibují další updaty.

Hráči si budou moct vybrat ze dvou verzí. Main-Branch bude aktualizována jednou za měsíc, zatímco Staging-Branch bude dostávat úpravy každý den. První jmenovaná tak bude stabilnější a měla by těžit ze zkušeností získaných z testování ve druhé.

Rust – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na