Akce Shadow of the Tomb Raider nebude levnou záležitostí. Stát má minimálně 2 miliardy

Ve chvíli, kdy akce Shadow of the Tomb Raider vstoupí 14. září na trh, bude si asi pár manažerů pěkně kousat nehty v očekávání úspěchu titulu. Pokud se totiž nedostaví, vydavatelskou společnost Square Enix to přijde hodně draho.

Šéf vývojářského studia Eidos Montreal, David Anfossi, v otevřeném rozhovoru s magazínem Gamesindustry.biz prozradil náklady na vývoj hry. “Shadow of the Tomb Raider a další různé singleplayerové hry stojí ve vývoji od 75 do 100 milionů dolarů. A to je jen za produkci. Za marketingové náklady si připočtěte dalších 35 milionů dolarů. Takže tu skutečně je jistý tlak, tomu se nemůžeme vyhnout.” Z toho vyplývá, že hra bude stát hodně přes 100 milionů dolarů, tedy 2 miliardy korun.

Anfossi také prozradil, že Shadow of the Tomb Raider bude obsahovat také jistý online aspekt, na kterém si autoři dávají hodně záležet a velmi podrobně ho testují. Zatím však neprozradil, o co půjde. Pouze dodal, že nemusí jít nutně o multiplayerové hraní, ale třeba příběhový zážitek v online prostředí.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na