Alenka chce z říše divů zpět do videohry

Videoherní série American McGee’s Alice se možná dočká nového pokračování. Původní hra z roku 2000 je dnes už poněkud pozapomenutá, stejně jako její duchovní otec, vývojář American McGee, který má v oblibě vkládání svého jména do názvů her.

A je to právě American McGee, kdo se rozhodl, že Alenka z říše divů, což je pochopitelně knižní předloha hry, ještě na počítačích a konzolích neřekla poslední slovo. Autor připravuje návrh na titul s předběžným názvem Alice – Asylum. Na svém blogu pak zašel do větších detailů.

Návrh zatím obsahuje artwork, designový návrh, stejně jako model financování celého projektu. Jakmile bude hotový, pošle ho American McGee vydavateli Electronic Arts, který na sérii drží práva.

Budoucnost je nejistá

Pokud by Electronic Arts souhlasilo, bude Alice – Asylum třetím dílem série. Po prvotině vyšla v roce 2011 ještě dvojka: Alice – Madness Returns. Obě předchozí Alice byly velmi povedenými hrami, nelze však říct, že by šlo o prodejní trháky. Je tak těžké říct, zda American McGee uspěje.

V případě, že by EA na jeho návrh nekývlo, připadá ještě v úvahu, že by získal od společnosti práva a titul se pokusil zafinancovat sám, třeba s přispěním crowdfundingové kampaně na Kickstarteru, jak je dnes v módě.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na